Fısıltı Gazetesi

KARSAŞ davası

Karasu Belediyesi yan kuruluşu olan KARSAŞ şirketinde kaybolduğu ileri sürülen çekler ve zimmete para geçirmek iddiasıyla dönemin Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ve 2 yöneticinin 23 Mart tarihinde yargılandığı davayla ilgili geçtiğimiz cuma günü bazı kişilerin Karasu Adliyesi’nde ifadelerin alındığı öğrenildi. KARSAŞ duruşmasının önümüzdeki hafta sonu Sakarya 4.Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edeceği bilgisi alındı.

 

Kanal’da hummalı çalışma

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde Devlet Su İşleri tarafından yürütülen ve Karasu Belediyesi’nin girişimleri ile harekete geçen kanal projesinde ilk kazma vuruldu. Çalışmalar devam ederken yatırımın daha güzel olması için müdahaleler de sürüyor. Önümüzdeki günlerde kanal ile ilgili yeni bir ihalenin yapılacağı ve çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için gayret edileceği öğrenildi.

 

Kuyumcullu’da örnek çalışma

Kuyumcullu Mahallesi kendi yağı ile kavrulma konusunda pek çok ilke atmış durumda. Zamanında tatsız olaylarla anılan mahalle kısa süre içinde birlik ve beraberlik eylemleri ile gündeme geliyor. Ramazan’da düzenlenen iftar programları, cami projesi ve öğrencilere burs veren dernekleri ile pek çok ilke imza atan Kuyumcullulular şimdi de mezarlık arazisi satın almak için seferber oldu. Kuyumcullu Muhtarı Mustafa Çalık öncülüğünde başlatılan çalışmada şimdiye kadar 175 bin lira toplandı. Çalık, gerekli meblağın çok kısa süre içinde toplanmasından ümitli. Mustafa Çalık Cuma namazı öncesinde cemaate konu ile ilgili bilgi verirken, yakında kimin ne kadar yardımda bulunduğunu da açıklayacaklarını söyledi.

 

Keleş hız verdi

İkili ilişkilere önem veren ve bire bir teması önceleyen CHP yönetimi pandemi sürecinde pek çok cenaze sahibi ile diyalog kurmuştu. Hatta pek çok cenaze sahibini bizzat CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aramış ve taziyede bulunmuştu. Geride kalan hafta da CHP İl Başkanı Ecevit Keleş Karasu’daki kırsal mahalleleri ziyaret etmeye başladı. Muhtarlarla ve vatandaşlarla bir araya gelen Keleş Ekrem İmamoğlu’nun Melen Barajı ziyareti sonrasında da Karasu’ya uğradı. Karasu’da esnafı ve basın kuruluşlarını ziyaret eden Keleş, pandemi sonrasında vatandaşlarla olabildiğince yakın ilişki kuracaklarının sinyalini verdi.

 

Faaliyetler başlıyor

Bir yılı aşkın bir süreden bu yana siyasi faaliyetlerini teşkilat içi toplantılarla sürdüren siyasiler sahaya inmeye hazırlanıyor. İnternet ortamında yapılan toplantıların sona ermesinin ardından yüz yüze toplantılara başlayan siyasi parti ilçe teşkilatları önümüzdeki haftalardan itibaren de mahalle ziyaretlerine başlamayı amaçlıyor. Bir yıldan bu yana “Nerede bu siyasiler” diyenler yaz aylarında siyasileri görmeye doyacak gibi. Bakalım ne gibi diyaloglar ortaya çıkacak.