Karasu

Marketlerin eline bırakmayacağız

 

Karasu Pazarcılar Derneği Başkanı Halit Yavuzyiğit, her yıl yaz aylarında Karasu’da kurulan Perşembe Pazarı’nın bu sene kapılarını vatandaşlara 2 hafta erken açtığını belirtti. Yavuzyiğit, “Vatandaşlarımızı marketlerin eline bırakmak istemiyoruz” dedi.  

 

UCUZ VE KALİTELİ HİZMET

Her yıl yaz aylarında Karasu’da kurulan Perşembe Pazarı bu sene kapılarını vatandaşlara 2 hafta erken açtığını belirten Karasu Pazarcılar Derneği Başkanı Halit Yavuzyiğit, “3 Haziran’dan itibaren Karasu Halk Pazarı’nda kurulan Perşembe Pazarı Karasu halkına kapılarını açtı. Karasu halkına ucuz ve kaliteli ürünlerle hızlı bir şekilde hizmet etmek amacı ile kurulan Perşembe pazarı ile yaz aylarında 5’e katlanan Karasu’nun nüfusunda halkımıza rahat bir şekilde hizmet vereceğiz. Nüfus yoğunluğundan dolayı vatandaşlarımız Pazartesi günleri zor anlar yaşıyordu, artık vatandaşımız rahat bir şekilde alışverişlerini yaparak evlerine gidebilecekler” ifadelerini kullandı.

2 HAFTA ERKEN AÇILDI

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Karasu halkının hayatını riske atmamak için Perşembe pazarının 2 hafta erken açıldığını belirten Yavuzyiğit, “Pazartesi günleri koronavirüs salgını nedeni ile hijyen kurallarına riayet etmesi daha zor oluyordu. Perşembe günleri kurulan halk pazarında hijyen kuralları rahat bir şekilde uygulanıyor. Vatandaşlarımızı marketlerin eline bırakmamak için kurduğumuz halk pazarına tüm halkımızı bekliyoruz. Vatandaşlarımızdan ve esnaflarımızdan olumlu yanıtlar alıyoruz. Bu süreçte bizlerden desteklerini esirgemeyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’ya, Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş’a ve Zabıta Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz” dedi.

GÜNLERİMİZİ TELAFİ EDECEĞİZ

Koronavirüs salgını nedeni ile kapanan giyim esnafları Perşembe Pazarı’nın açılmasıyla bu günleri telafi edeceklerini belirten Pazar esnafı Fedai Türkcan, “Kapandığımız günleri erken açılan Perşembe Pazarı ile telafi edeceğiz. Karasu için güzel bir hizmet oldu. Pazartesi günleri kadar olmasa da Perşembe günleri bizler için ek bir gün olacak. Halkımıza hizmet için ekmeğimizin peşindeyiz. Perşembe Pazarı’nın kurulmasında emeği geçen Karasu Pazarcılar Derneği Başkanına ve Karasu Belediyesi’ne teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

ESNAFA İLAÇ GİBİ GELDİ

Karasu Halk Pazarı esnaflarından Serpil Çolakoğlu, “Geçen sezona göre bu sene yazın erken açılmanın heyecanını yaşıyoruz. İlk hafta olması münasebeti ile yoğunluk olmasa da ilerleyen haftalarda yoğunluk olacağına inanıyoruz. Koronavirüs salgını sonucu Perşembe pazarının kurulması hem bizler hem de vatandaşlarımız için güzel bir fırsat oldu. Tüm Karasu halkını Karasu Halk Pazarı’na bekliyoruz. Koronavirüs salgınında giyimciler olarak açılamamıştık bu süreç bizlere ilaç gibi geldi” şeklinde açıklamada bulundu.

SÜREKLİ AÇILMALI

Perşembe pazarının yaz kış açılmasını istediklerini belirten Karasu halk pazarı esnaflarından Emrah Ayyıldız, “Karasu’da sadece yaz aylarında kurulan Perşembe Pazarı’nın yaz – kış olarak sürekli açılmasını istiyoruz. Halkımız Pazartesi pazarına alıştığından dolayı Perşembe pazarına alışana kadar sezon bitiyor. Pazartesi günleri kalabalık olduğundan dolayı rahat alışveriş yapamayan esnafımız Perşembe günleri alışverişlerini rahatlıkla yapıyor. Pazarın kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz” şeklinde açıklamada bulundu. Gülcan Elmalı