KarasuKocaali

Fısıltı Gazetesi

Karasu’nun simyacıları

Kripto para Karasu’da da büyük ilgi görüyor. Kripto para alım satımı kadar üretimine de el atan Karasulular kripto para üretmek içim büyük paralar vererek bilgisayarlar almış. İddiaya göre Karasu’da birden fazla kişi değeri milyonları aşan bilgisayar sistemleri kurup sanal para üretimine başlamış. Tarihte kimyanın babası olarak bilinen simya alanı da farklı elementlerin karışımından altın üretmeyi başarmıştı. Bakalım Karasulu simyacılar bu anlamda amaçladıklarını elde edebilecek mi?

 

Çatalbaş gündemde

Karasu’nun her dönem popüler siyasetçisi Mehmet Çatalbaş her yaptığı ile gündem olmayı başarıyor. Gittiği ortamlarda da adından söz ettirecek eylemlerde bulunan ya da görüş belirten Çatalbaş eğer güncel bir konu ile gündeme gelemezse bu kez bu kez de eski siyasi arkadaşlarını ziyaret ederek gündeme geliyor. Yani eski dönem siyasetinde başarılı olan Mehmet Çatalbaş yeni dönem siyasetini de kurallarına göre yapıyor.

 

Alo Getir’den şehit ailelerine jest

Pandemi sürecinde en önemli kargo ve getir hizmetleri popüler hale geldi. Bu hizmetin Karasu’daki ilk temsilcisi olan Alo Getir firması şehit ailelerine bir jest yaptı. Pandemi sürecinde şehit ailelerine ücretsiz hizmet vereceğini açıklayan firma, sosyal medya hesabında, “Şehit ailelerine yapacağımız tüm hizmetlerin bedeli Aziz Şehitlerimiz tarafından fazlasıyla ödenmiştir.” şeklinde paylaşım yaparak konuyu takipçilerine duyurdu.

 

Hendek pilot seçildi

Büyükşehir Yasası ile köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde bulunanlar bu işin çok avantajlı olmadığını düşündü. Ülke genelinde bu düşünce yaygınlaşınca “Biz yeniden köy olmak istiyoruz” düşüncesi ortaya çıktı. Yasal olarak da böyle bir imkan olduğu anlaşıldı. Sakarya’da da pek çok eski köy yeniden köy olmak için girişimde bulundu. Bu durumda hem şehrin avantajlarından faydalanmak hem de köyün kazanımlarını korumak düşüncesi de gündeme geldi. Bu iki durumun nasıl harmanlanabileceği, hukuken mümkün olan durumun uygulanabilirliği de ölçülmeye başlandı. Hendek ilçesi Sakarya için pilot ilçe seçildi. Bu ilçede kırsal mahalle uygulaması başlayacak gibi. Bakalım süreç nasıl şekillenecek?

 

Belediye’de mesai ayarı

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pandemi sürecinde kısmi kapanmaya gidildiğini, bu kapsamda kamudaki mesai sürelerinin de akşam 16:00’da sona ereceğini söylemişti. Karasu Belediyesi ise mesai saatlerini 09:00-17:00 olarak belirledi. Bize ulaşan bazı çalışanlar bu sürenin yasal olup olmadığını sordu. Biz de “Avukat belediye başkanı daha iyi bilir” diye düşündük.