Siyaset

Ulusal egemenliğin simgesi

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “23 Nisan, ulusal egemenliğin kazanıldığı ve bunun tüm dünyaya ilan edildiği önemli bir gündür. Demokrasiyi getiren bu günlerin kıymeti bilinmeli” ifadelerini kullandı.

 

DEMOKRASİNİN TEMELİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920’de dualarla açıldığını hatırlatan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “1920’nin bir Cuma günü dualarla açılan Meclis, geleceğimizin ve mukaddesatımızın teminatı konumundadır. Dualarla açılan Meclis, bugün aynı dua ve inançla ayakta durmaktadır. Ulusal egemenliğimizin simge günlerinden olan 23 Nisan’ın bilinç ve heyecanla kutlanması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

İLERİ GÖRÜŞLÜLÜK

23 Nisan’ın aynı zamanda dünya üzerinde çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olduğunu da sözlerine ekleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Kara, “Cepheden cepheye koşmuş, dünyanın emperyalist güçleri ile mücadele etmiş olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün içindeki merhametin ve ileri görüşlülüğün de dikkatlerden kaçmaması gerektiğini düşünüyorum. Onca çatışma ve çekişmelerin arasında çocuklara bayram hediye etmek ancak Mustafa Kemal Atatürk’ün aklına gelebilirdi” şeklinde konuştu.