GündemKarasuKocaali

Fısıltı Gazetesi

Sorumluluk kimde

Karasu’da İnşaat sezonunun canlandığı şu sıralarda Suriye ve Iraklı mültecilerin çalıştırıldığı, bu durumun ekonomik ve sağlık açısından sorun yarattığı ileri sürüldü. Geçmiş yıllardan beri sigorta güvencesi olmadan çalıştırılan mülteciler ucuz işçilik fırsatı oluşturduğu için firmaların da işine geliyor. Ancak herhangi bir kaza olması durumunda bunun sonucunun sorumluluğu kabul edilmiyor. Ve doğal olarak mülteciler mağdur oluyor.

 

Meclis ne olacak

Karasu Belediyesi’nin Nisan Ayı Meclis’i muhtemelen önümüzdeki Salı günü yapılacak. Meclis gündemi henüz oluşmadı. Ancak komisyon ve encümen seçimlerinin gündemde yer alacağı kesin. Hatta encümeni pandemi dolayısıyla geç seçenler bile yeniden bu seçimleri yapmak durumunda. Daha önce 3 yıllığına seçilen Organize Sanayi Bölgesi Temsilcisi seçimden sonra yine üç yıllığına seçilmişti. Bu ayki mecliste OSB temsilciliği için yeni üyelerin seçilmesi ve bu üyelerin tam yerel seçim döneminde görevini tamamlaması tartışılıyormuş. Tabi aynı durumun gelecek yıl yapılması ve OSB temsilcisinin son yıl iki yıllığına seçilmesi de mümkün olabilir.

 

Çelik: Ben suçlama yapmadım

Geçtiğimiz hafta gazetemizde yer alan manşet haberde Karsaş davasına da yer verilmiş ve metin içinde mahkemede tarafların birbirini suçladığı bilgisi yer almıştı. Haberde ismi geçen dönemin Belediye Başkan Yardımcısı Murat Çelik, “Mahkemede ben olanları anlattım. Kimse hakkında suçlamada bulunmadım. Sadece soruları yanıtladım” dedi. Demek ki istihbarat kaynağımızda bir eksiklik söz konusu olmuş. Düzeltir özür dileriz.

 

Cemre kötü yola mı düştü

Mevsim değişikliği, küresel ısınma konuları çok sık gündeme gelen şeyler. Ancak Karasu’ya nisan ayına sayılı günler kala yağan kar şaşkınlığa neden oldu. Bazı vatandaşlar özellikle yüksek kesimlerdeki kar manzarasını izleyebilmek için kendilerini dağlara attı. Bazı vatandaşlar da “Hani cemre düşmüştü? Yoksa cemre kötü yola mı düştü” esprisi yapmaktan kendini alamadı.

 

Belediyenin sitesine saldırı

Karasu Belediyesi’nin resmi internet sitesine korsan saldırısı gerçekleştirildi. Saldırıyı gerçekleştiren kişiler, site yöneticilerine, sitenin güvenlik sisteminde açık olduğunu belirten bir not bıraktı. Veri tabanında bilgi kaybı olup olmadığına ilişkin henüz bir açıklama yapılmış değil. Bakalım önümüzdeki günlerde Karasu Belediyesi internet sitesinde nasıl bir düzenlemeye gidilecek.