Karasu

Çat kapı denetim

 

Karasu’da koronavirüs salgını ile mücadelede alınan tedbirlerin etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla oluşturulan Mahalle Denetim Ekipleri tarafından, toplu taşıma araçları, işyerleri ve izolasyonda olan vatandaşlara çat kapı denetim yapılıyor.

 

MUHTARDAN TAM NOT

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Mahalle Denetim Ekipleri arasında yer alan Karasu Yalı Mahallesi Muhtarı Dursun Ali Akbaş, Hamide Baş Cami İmamı Cemalettin Cüni, Ulu Cami Müezzini İrfan Bulut, Ulu Cami İmamı Necmi Sevindik ile Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı mahalle bekçileri tarafından Yalı Mahallesi’nde denetimlere ara vermeden devam ediyor. Toplu taşıma araçları ve işletmelere yapılan çat kapı koronavirüs tedbirleri denetiminde işletmeler ve araç sürücüleri tam not aldı.

BİRAZ DAHA SABIR

Sakarya’daki işletmelerin açılması için el ele, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğini belirten Akbaş, “Devlet ve millet olarak, kovid-19 salgını ile mücadele etmekteyiz. Sakarya’daki işletmelerin biran önce açılması ve bu mücadelede başarıya ulaşabilmek için, el ve gönül birliği içerisinde hareket etmemiz gerekiyor. Biliyoruz herkes evlerinde sıkılmaya başladı fakat çok kısa süre daha sağlığımız için sabretmeliyiz. Mümkün oldukça evlerimizden dışarı çıkmamalıyız” ifadelerini kullandı.

KURALLARA UYALIM

Yalı Mahallesi halkının sağlığı için denetimlerin artarak devam ettiğini belirten Akbaş, “Sağlıklı bir yaşam için seferber olacağız. İzolasyon, maske, mesafe ve temizlik kurallarına herkesin uyması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Vatandaşlarımızdan ricamız kontrollü sosyal hayat sürecinde tedbiri elden bırakmamaları ve kurallara sıkı sıkıya uymalarıdır. Vatandaşların, kurallara riayet etmemesi durumunda, gerekli idari ve adli yaptırımlar uygulanacak” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı