Siyaset

Türkeş’in anısına lokum dağıtıldı

 

Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefat yıldönümü münasebetiyle Ülkü Ocakları Karasu İlçe Başkanlığı, Karasu Merkez Camii’nde Cuma namazı çıkışı Türkeş’in anısına lokum dağıttı.

 

HASRETİ DİNMEDİ

Karasu Merkez Camii’nde Cuma namazı çıkışı Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefat yıldönümü münasebetiyle lokum dağıtıldı. Lokum dağıtımının ardından açıklamada bulunan Ülkü Ocakları Karasu İlçe Başkanı Mehmet Hocaoğlu, “Aradan geçen yıllar boyunca, ne hasreti dinmiş ne de yüreğimizde bıraktığı acı, üzüntü eksilmiştir. Ruhu şad, mekanı cennet olsun. Dünyamızın ve ülkemizin yaşamakta olduğu şu sıcak günler, bu bilge insanın bizlere kazandırdığı geniş ufkun, ileriyi görme kabiliyetinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koymaktadır” dedi.

MİLLET HİZMETİNE VAKFETMİŞTİ

Hocaoğlu, “Ülkücüleri, toplum içerisinde herhangi bir fert olmaktan, bir kimliğe, bir aidiyete ve bir sevdaya yönelten Merhum Başbuğumuz, hepinizin bildiği gibi, ilk gençlik yıllarından itibaren kendisini millet hizmetine vakfetmiştir. Hep Türk milletinin birliği, dirliği ve yücelmesi için çalışmış, çilelerle, sıkıntılarla geçen bir ömür sürmüştür. Ama bu zorlu mücadele hayatında sık sık engellerle karşılaşmasına rağmen, dava ve devlet adamlığının zorluklar karşısında metanet ve cesareti kaybetmemek olduğunun en güzel örneklerini vermiştir” ifadelerini kullandı.

DİMDİK AYAKTA DURDU

Başbuğ Alparslan Türkeş ne yolundan bir an için dönmüş ve ne de inancından, ülküsünden en küçük bir taviz vermiştir” ifadelerini kullanan Hocaoğlu, “Başbuğ bu milleti karşılıksız sevenlerin en başında dimdik yürümesini bilmiştir. Onun işte bu yılmaz, sorunlar karşısında aklın ve millet yararının dışında bir çıkış olmayacağını iyi bilen tavrı bizlere hep örnek olmuştur. Soğukkanlı ve sağduyulu analiz kabiliyeti, Türk milletinin değerleri ve çıkarları konusundaki derin hassasiyeti, hem dostları ve hem de hasımları tarafından hep kabul görmüş, ama en çok da Yüce milletimizce takdir edilmiştir” dedi. Gülcan Elmalı