Gündem

Fısıltı Gazetesi

Komisyon kararını okumadım

Karasu Belediye Meclisi’nde maddelerin oylanması esnasında Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Komisyon raporunu hepiniz okumuşsunuzdur. Dürüst olmak gerekirse ben okumadım. Zamanım olmadı. Ama siz okumuşsunuzdur. Maddeyi komisyondan geldiği şekli ile oylarınıza sunuyorum” dedi. Oylamada İshak Sarı da “Evet” oyu kullandı. Bizim aklımıza da komisyon kararını gerçekten okuyan olup olmadığı konusu geldi. İnşallah oy kullananlardan bazıları okumuştur.

 

Şakir Hoca yazılarını dağıttı

Karasu Belediye Meclis Üyesi Şakir Şen meclis toplantısı öncesinde tüm davetlilere Okça Deresi ve Kaymakamlık önünden geçen kanal ile ilgili daha önce yazdığı yazıları dağıttı. 5 yıl kadar yazdığı yazıların bugün de geçerliliğini koruduğunu söyleyen Şen, zamanında yapılmayanların şimdi yapılmasından umutlu olduğunu söyledi.

 

İlk kez üçü de katıldı

Karasu Belediye Meclisi’ninin Mart Ayı Oturumu’na Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, CHP İlçe Başkanı Aykut Süt ve MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara katıldı. Genel olarak meclis toplantılarında bu üç ismi birden görmek mümkün olmuyordu. Toplantıda Cumhur İttifakı ortakları Hasan Yavuzyiğit ve Münir Ali Kara yan yana otururken Aykut Süt ayrı bir sırada oturdu. Kara ve Yavuzyiğit’in yan yana oturması önümüzdeki ay yapılacak olan komisyon ve encümen seçimleri öncesinde aranın ısınmaya başladığı şeklinde yorumlandı.

 

Kimler izin alabildi

Geçtiğimiz hafta sonu Karasu’daki tüm izinler iptal edildi. Ardından özellikle inşaat sektöründe çalışmak zorunda olduğunu ifade edenler dosya hazırladı. Hazırlanan 232 dosyadan 25 civarında dosyanın onaylandığı iddia edildi. Gündelikle çalışan inşaat işçileri durumdan şikayetçi oldu. Bakalım bu hafta sonu için durumda değişen bir şey olacak mı?

 

Kısıtlamalarda son durum

Hafta sonlarında cuma 21.00 Cumartesi 05.00 saatleri arasıyla, Cumartesi 21.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde uygulanacak olup, Cumartesi günleri 05.00-21.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak.

 

Yaş kısıtlaması

65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı vatandaşlarımız için getirilen sokağa çıkma süreleri 3 saatten 4 saate yükseltilmiş olup 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız 10:00-14:00 saatleri arasında, 20 yaş altı çocuklarımız ve gençlerimiz ise 14:00-18:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. Toplu taşıma kullanım kısıtlaması devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir