Fısıltı Gazetesi

Veliler tedirgin

Milli Eğitim Bakanlığı’nın köy okullarında yüz yüze eğitime geçilmesi kararının ardından Karasu ve Kocaali’deki kırsal mahallelerde de eğitime başlandı. Ancak öğretmenler henüz kovid-19 aşısı olmadı. Bazı veliler öğretmenlerin ay sonunda aşı olmasının ardından öğrencilerini okula göndermeyi planlıyor. Öğretmenler ise bir an önce aşı olmayı bekliyor. Umarız bu dönem kazasız belasız atlatılır.

 

Kar kendiliğinden mi eridi

Karasu’da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Karasu-Adapazarı arasındaki ana yolda bile zaman zaman kapanmalar yaşandı. Yollarda tuzlama çalışmalarının yetersiz kaldığı tüm vatandaşlar tarafından dile getirildi. Sokağa çıkma yasağının olduğu saatlerde tuzlama çalışmaları yapılabilecekken güneşin çıkması ile karların kendiliğinden erimesi beklendi. Şehir içinde ise ana caddeler dışında kar temizlemesi  yapılamadı. Neyse ki kar kendiliğinden eridi.

 

Risk sürüyor mu

Yeni uygulamada il bazında yapılan covid-19 tespitlerde Sakarya’nın 100 bin oranına göre 100 üzerinde olduğu açıklandı. Bu duruma göre Sakarya ve ilçelerinde kısıtlamalarda herhangi bir iyileşme beklenmiyor. Kısıtlamaların kalkması için oran 100 binde 10”un altında olması gerektiği belirtildi. Yani şu an için Sakarya’da risk sürüyor ve ilk etapta yeni normale geçiş yapacak iller arasında yer almıyoruz.

 

Hocaoğlu ziyaretlere başladı

Karasu Ülkü Ocağı Başkanlığı görevine geçtiğimiz hafta getirilen Mehmet Hocaoğlu ziyaretlerine başladı. Hocaoğlu ilçedeki protokolü ziyaret edip, bundan sonraki çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunuyor. Hocaoğlu ilk ziyaretini Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Teşkilatı’na yaptı.

 

SASKİ uyarının meyvesini aldı

Geçtiğimiz hafta meydana gelen kar yağışının ardından hava sıcaklıklarının eksi değerlere düşmesine rağmen su konusunda sıkıntı yaşanmadı. SASKİ tarafından meteorolojik verilerin abonelerle paylaşılması ve su sayaçlarının soğuktan muhafaza edilmesi istendi. Geçtiğimiz hafta sıcaklık değerlerinin eksili değerlere düşmesine rağmen su sıkıntısı yaşanmadı. SASKİ vatandaşı zamanında bilgilendirmiş olmanın ve alınan önlemlerin avantajını kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.