Fındıktan umudu kesti koyun aldı

 

Karasu Paralı Mahallesi sakinlerinden Ahmet Berber, son yıllarda fındığın uğradığı ekonomik düşüşe karşı 305 adet küçükbaş hayvan alarak çiftlik kurmaya karar verdi. Kısa sürede çiftlik kuran Berber, hedefinin Karasu’nun ekonomisine katkı sağlamak olduğunu belirtti.

 

İSTİHDAM SAĞLIYOR

Son yıllarda fındığın uğradığı ekonomik düşüşe karşı alternatif çözüm üreterek küçükbaş hayvancılığa başladığını belirten Karasu Paralı Mahallesi sakinlerinden Ahmet Berber, “Bizler fındıkla geçimimizi sağlayan kişileriz. Son yıllarda fındığın uğradığı ekonomik düşüş ile zor anlar yaşamaya başladık. Bu zor günleri geçirmek amacı ile 305 adet küçükbaş hayvan yani koyun aldım. Hedefim Karasu’nun ekonomisine katkı sağlayarak istihdam sağlayacak bir çiftlik oluşturmak. Şu an üç kişiye istihdam sağlamak bile beni mutlu ediyor” dedi.

HAYALLERİ GERÇEK OLDU

Çiftlik kurarak hayallerinin gerçekleştirildiğini belirten Berber, “Ülkemiz ekonomik olarak zor durumda. Amacım sadece fındık ile geçimini sürdüren köylü olmamak. Ekonomimize katkı sağlayacak çözümler bulmalıyız. Geçtiğimiz aylarda Karadeniz’imizin güzel ili Ordu’dan 305 adet küçükbaş koyun alarak geleceğe ekonomik olarak katkı sağlamak istedim. Umarım başarılı olurum ve kendi mahallem başta olarak diğer komşu mahallemizin çiftçilerine örnek olurum” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.