KarasuSiyaset

Fındık fiyatı 103 TL olmalı

 

Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun, fındık fiyatıyla ilgili açıklamada bulundu. Başkan Coşkun, “Fındık Karasu’nun geçim kaynağı. Tüm giderleri kaleme aldığımızda fındığın en az 103 TL olması gerektiğini görüyoruz. Biz boş konuşmuyoruz, araştırarak iş yapıyoruz” dedi.

 

FINDIK YOKSA HAYAT YOK

Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun, fındık fiyatıyla ilgili açıklamada bulundu. Başkan Coşkun, “Karasu’da fındık olmasa hayat durur. 2006’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, miting meydanında Ordululara  ‘bana fındıkla alakalı gelmeyin’ demişti. O dönemlerde böyle bir rezillik yaşamıştık. Meydanlarda fındıkla ilgili hayırlı haber bekleyen ve sonrasında karalar bağlayan, umutları tükenen çiftçiler vardı. Umarım bu dönemde tekrar aynı şeyi yaşamayız” diye belirtti.

 

EN AZ 103 TL

Başkan Coşkun, “Bazı iktidar partisi yöneticileri ile bir araya geldik. En iyi çiftçinin 10 ton fındık elde ettiğini söyledim. Yöneticiler fındık 50 TL olursa iyi para olur dediler bende onlara ilçe başkanı olarak kalem kalem bir hesap yaptığımı söyledim. Yaptığım hesaba göre fındık 103 TL olacak ki, geçen seneye denk gelsin. Bu ülkenin Refah Yol dönemini de çok iyi biliyorum. O dönemde 10 ton fındık ürettim. 4 tonuyla sıfır traktör, diğer 4 tonuyla sıfır taksi aldım. Geriye kalan 2 ton fındıkla ise hiç borçlanmadan aile içinde harcama yaptık” ifadelerini kullandı.

 

ÜLKEYİ YIKAMAZLAR

Coşkun, “Refah Yol döneminde yaptıklarımı bugün yapabilmem için 30 ton fındık toplamam lazım. Ve fındığın 50 TL’nin üzerinde olması gerek. Yöneticiler bana hak verdi” dedi. Coşkun, “Ben boş konuşmuyorum. Araştırarak konuşuyorum. Her şey çok kötüye gidiyor. Ne kadar bozarlarsa bozsunlar, ne kadar kötü yönetirlerse yönetsinler, vurdumduymaz davranırlarsa davransınlar, Saadet Partisi’nin düzeltemeyeceği kadar bu ülkeyi bozamazlar, yıkamazlar. Vatandaşlarımızdan Millet İttifakına ve Saadet Partisi’ne destek bekliyoruz” şeklinde konuştu. (HABER: Bahar Kaya)