Karasu

Finallere katılmaya hak kazandı

Finallere katılmaya hak kazandı

Sezi Eratik Ortaokulu Tübitak Bidep Proje yarışmalarında çok sayıda okulu geride bırakarak İstanbul Asya Bölge elemelerinde Sakarya’yı temsil ediyor. 1000’in üzerinde okulun yarıştığı proje etabında ilk yüze kalan Sezi Eratik Ortaokulu Asya bölge finallerine katılmaya hak kazandı.

Ziyarete açık

Tübitak Bidep Proje yarışmalarında çok sayıda okulu geride bırakan Sezi Eratik Ortaokulu İstanbul Asya Bölge elemelerinde Sakarya’yı temsil ediyor. Konuyla ilgili bilgi veren Sezi Eratik Ortaokulu Okul Müdürü Orhan Bülbül,  “Öğrencimiz Çağrı Aras Turhan ve Toki Demokrasi Ortaokulu Öğrencisi Neslişah Sinem Aydoğan’dan oluşan ekibimiz tarih alanında, 1930-1955 Dönemi Mezar Taşlarına Harf Devriminin Etkisinin Bursa ve İznik Mezar Taşları Örneğinde Araştırılması, projesi ile yarışıyor. 22 – 23-24 Nisan tarihlerinde Sakarya Üniversitesi’nde sergilenen projeleri bu tarihlerde ziyaretçiler ziyaret edebilir” dedi.

Gururlanıyoruz

Okul Müdürü Orhan Bülbül, “Okulumuz spor alanında futbol takımıyla Sakarya şampiyon olarak ilimizi temsil etmekte, ürettiği projelerle Sakarya’yı bilim alanında temsil etmekte ve akıl oyunları turnuvalarında şampiyon olarak ilimizi gururlandırmaktadır. Karasu’muza daha nice başarılar kazandıracağımıza eminiz. Bizi destekleyen velilerimize, milli eğitim çalışanlarımıza, öğretmenlerimize gönülden teşekkür ediyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

İlk yüze kalan Sezi Eratik Ortaokulu Asya bölge finallerine katılmaya hak kazandı.