Filenin sultanları ve dini darlar

 

Filenin sultanları Japonya’da düzenlenen olimpiyat oyunlarının başlamasıyla birlikte ilk maçlarında, 3 kez evet tam 3 kez olimpiyat şampiyonu olmuş Çin voleybol takımını 3 set üst üste ve farklı skorlarla 3-0 yenerek ilk maçını kazandılar.

Bizim için çok farklı bir anlam taşıyordu bu müsabaka. Çünkü milli voleybol takımımızın içinde bulunduğu grup adete ölüm grubu diye nitelendiriliyor. Bütün uluslararası başarıya sahip ülkeler bizim gurubumuz da maşallah. Ayarlasanız böyle bir fikstür yapamazsınız yani.

Haliyle ilk maç ve karşımız da Çin gibi voleybol da üç kez üst üste olimpiyat şampiyonu olmuş bir ülke takımı var.

O sporcularımızın o andaki ruh halini ve psikolojisini bir düşünün. Vallahi kafayı yersiniz! Hemen yazımın başın da “Bizim çocukları” yürekten ve canı gönülden kutluyorum. Diğer müsabakalarda da aynı başarıyı göstermelerini bekliyoruz Allah’ın izni ile.

Filenin sultanlarının yani Kadın Voleybol Milli Takımımızın henüz daha yolun başların da olmalarına karşın böyle bir başarı göstermeleri birilerini, yani yandaş diye nitelenen “siyasal İslamcı” görsel ve yazılı basınının çok zorlarına gitmiş olacak ki bu bizim çocuklarımıza saldırmaya başladılar anın da. Ne üzerinden! Tabi ki giydikleri forma ve şortları yüzünden.

İşte bu zihniyet sahipleri öylesine aciz ve öylesine sığ düşünen zavallı insanlar ki, akılları fikirleri belden aşağı meseleleri tartışıyorlar, yazıp çiziyorlar hadsizce.

Bir örnek vermek gerekirse daha önce kadınlara hadsizce saldıran iftiralar atan ve diyanetten uzaklaştırılmış bir şahıs olan sözde ilahiyatçı İhsan Şenocak denilen haddini ve kendini bilmez bir zevat. Kadın voleybol milli takımımızın başarısından sonra hemen bilindik ifadelerle sahne aldı yeniden.

Ve tabi dediğim gibi hemen zırvalamaya başladı yine. Şöyle buyuruyor zat-ı kendini bilmez kişi. “Burnunu göstermekten utanan anaların evladısınız, sizin yeriniz oyun alanları değil” diyerek.

Şimdi bu zat bu Işıd ve selefi kafası ile sanıyor ki İslam’a hizmet ediyorum. Şimdi ben de soruyorum. Sizin İslam anlayışınızı sadece kadınların nasıl giyineceği konusu mu oluşturuyor? Forma şort değil de, çarşaf mı cilbab mı adı her ne haltsa onlarımı giysin bu sporcu kızlar? Sizin İslam anlayışınızda sadece ve sadece kadınlar mı var? Aklınız fikriniz belden aşağı kendisini bilmez hadsizler tayfası. İslam sizler gibi aklı fikri belden aşağı olan yobazlarımı kaldı. Allah’tan gerçekten güzel dinimiz İslam’ı Kuran’ın ışığın da okuyup yorumlayan gerçek din alimleri var da siz cahil cühelayı pek kimse takmıyor.

Sormaya devam ediyorum…

Mesela sizin İslam anlayışınızda “livata” ile ilgili yasaklar var mı? Eğer livata ile ilgili yasak varsa bu konularda tepkiniz olmuş mudur?

Sizin İslam anlayışınızda hırsızlık, talan, rüşvet, görevi kötüye kullanma, adam kayırma konusunda bir hüküm bulunuyor mu?

Eğer bulunuyor diyorsanız bu olaylara hiç tepki gösterme zahmetine girdiniz mi?

Mesela arabalarda pudra (kokain) çekenlere tek kelime eleştiri yapabildiniz mi?

Devam ediyorum.

İhsan hoca (!) mesela saraylarda yaşamak israf mı? Malum Peygamber efendimiz bir tas su, iki hurma ile iftar yapardı diyorsunuz ya Ramazan boyunca. Saraylarda şatafatlı hayat Kur’an’ın ve sünnetin neresine uyuyor? Konu kadınlar olunca çok hassas bir insansınız, ya acaba bu konuda da bir açıklamanız var mı?

Size göre İslam’ın tek derdi var o da kadın mı yoksa? İsraf İslam’ın alanına girmiyor mu? Ya da çalıp çırpmak rüşvet almak torpil yapmak İslam’a göre haram mı değil mi? Soruyorum; sizlere göre adalet konusunda İslam ne düşünüyor mesela? Öyle kuru kuru adla kıstas demeyeceksin ama. Adaletsiz bir anlayışa karşı durabiliyor musunuz mesela?

Bu zulümdür diyebildiniz mi bu güne kadar? Üç beş yerden maaş alanlara kendi bakanlığına kendi firmasından fahiş fiyatla ürün satanlara ne dediniz? Sanki İslam sadece kadının kıyafeti ile emirler veriyormuş gibi işiniz gücünüz kadın!

Yukarı da sıraladığım konuları hiç bilimsel olarak irdelemeye çalıştınız mı? Ama pardon sizler gündem olmak için bilimsel çalışmalar yerine kadının saçı, şortu ile uğraşıyorsunuz. Aslında bir şey bildiğinizden falan değil tamamen provakatif amaçlı sizin bu çıkışlarınız. Sana bir tavsiye kardeşim ister tutarsın istersen tutmazsın.

Güzel dinimiz İslam’ı ve kadınları rahat bırakın artık!

Kimsenin siz din cahillerinden ne din öğrenmeye niyeti var ne de her işe maydanoz olmanıza ihtiyaçları var.

Sizin gibi kendini ulema sanan kişilere, söz de hocalara söylenecek yazılıp çizilecek çok şeyler var ama hem insanlığımdan hem bir eğitimci olduğumdan utandığım için yazmıyorum. Yüce Tanrı sizin gibi din-i-dar zevatlardan korusun ülkemizi.

Selam ve dua ile…