Karasu

Fidanlar toprakla buluştu

 

21-26 Mart Orman Haftası münasebetiyle Karasu Orman İşletme Müdürlüğü’nün fidan dikim programı Perşembe günü Karasu Karapınar Mahallesi’nde yoğun katılımla gerçekleşti. Yeşili sev, doğayı koru sloganıyla öğrenciler binlerce fidanı toprakla buluşturdu.

 

SADECE GÜZELLİK DEĞİL

21-26 Mart Orman Haftası münasebetiyle Karasu Orman İşletme Müdürlüğü’nün fidan dikim programı Perşembe günü Karasu Karapınar Mahallesi’nde yoğun katılımın gerçekleşti. Öğrenciler, ‘Yeşili sev, doğayı koru’ sloganıyla binlerce fidanı toprakla buluşturdu. Düzenlenen programda ilçe protokolü de yer aldı. Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, “Yeşillik, bizim için sadece güzellik olmaktan fazlasıyla çıktı. Küresel ısınma diye bir derdimiz var. Dünyamız gün geçtikçe kirleniyor ve bozuluyor. İnsanoğlunun vermiş olduğu zararları azaltma çabası dışında iyileştirici olarak elinde neredeyse bir tek bu kaldı. Dünya kurulduğundan beri ağaç, dünyanın temizliği için görev alıyor ve zamanımızda bu görevi daha çok üstlenmek zorunda” dedi.

 

DOĞAYI KORUYUN

Önünüzde uzun yıllar var” diyen Helvacı, “Ağaçlara muamele ederken dünyanın ona olan ihtiyacını unutmayın. Bulduğunuz boş yere ağaç dikin. Bu dünyada sizler ve sizden sonra gelen nesillerinde sağlıklı bir dünyada yaşamasını sağlamak için ağaç dikimi önemli. Umarım bu bilinçle hareket edersiniz ve doğayı korursunuz” ifadelerini kullandı. TOKİ Demokrasi Ortaokulu’ndan 6.sınıf öğrencilerinden Irmak Ecrin Özpınar, “Daha öncede buraya gelerek fidan dikmiştim. Fidan dikerken çok eğleniyorum ve keyif alıyorum. Fidan dikmek bana iyi hissettiriyor” dedi. Berrin Ülker ise, “Kendimize ve gelecek nesillere temiz bir alan oluşturduğumuz için çok iyi hissediyorum. Bu fidan çalışmasını hem insanlar hem de hayvanların yaşam alanı için yapıyoruz. Bu da beni oldukça mutlu ediyor” ifadelerini kullandı. Bahar Kaya