Fatih’i Fatih yapan Akşemsettin’dir

 

“Eğitimin ve öğretmenleri önemi pandemi döneminde çok daha orta ortaya çıktı” diyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, öğretmenlerin hayatlarını tehlikeye atarak eğitimi devam ettirdiklerini söyledi.

 

HAYATLARINI ÖNE KOYUYORLAR

Öğretmenlerin pandemi sürecinde eğitimin aksamaması için canla başla mücadele ettiğini dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Öğretmenlerimiz gerek uzaktan eğitim sürecinde gerekse yüz yüze eğitime geçildiği süreçte hayatları pahasına eğitimi sürdürme gayreti içinde olmuşlardır. Bu süreç içinde virüse yakalanan ve hatta hayatını kaybeden öğretmenlerimiz olmuştur. Canını ortaya koyarak eğitimi sürdürmeye gayret eden öğretmenlerimize saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

KUTSAL GÖREV

Bana bir harf öğretenin kulu kölesi olurum” ve “İlim Çin’de de olsa gidin öğretinin” öğretisinde bulunan bir dinin mensubu olduğumuzu hatırlatan Başkan Kara, “Bir ülkenin yok olmasını isterseniz onu cehalete mahkum etmelisiniz. Öğretmenlik toplumun dününü, bugününü, yarınını şekillendirmektedir. Bir toplumun başarısı da başarısızlığı da öğretmenlerin yönlendirmesine tabidir. Fatih Fatih olduysa, bunu önce Allah’a sonra Akşemsettin’e borçludur. Ne mutlu Akşemsettin olmaya talip olan öğretmenlere” dedi.