Karasu

Evde nüfus cüzdanı hizmeti başladı

 

Karasu İlçe Nüfus Müdürü Özen Özgür Özdemir, Sosyal Gelişim Merkezi’nde mahalle muhtarlarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi. Muhtarların yoğun katılım gösterdiği toplantıda Özdemir, hasta ve yaşlılara evde nüfus cüzdanı hizmeti konusunda bilgi verdi.

 

EVDE TAMAMLANIYOR

Pazartesi günü Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde mahalle muhtarlarına yönelik toplantı düzenleyen Karasu İlçe Nüfus Müdürü Özen Özgür Özdemir, birçok vatandaşın içini rahatlatacak açıklamalarda bulundu. Hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlara da büyük kolaylık sağlanacak projenin Karasu’da başladığını belirten Özdemir, “Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce başlatılan gezici kayıt terminali uygulaması ile sağlık sorunları olan vatandaşların ayağına giden memurlar, biyometrik veriden parmak izine, fotoğraf çekiminden imzalanan evraka kadar tüm işlemleri evlerde tamamlıyor. Başvurusu alınan yeni kimlik kartları, basımın ardından vatandaşların evine gönderiliyor” dedi.

RANDEVUSUZ HİZMET

Şartların uyması durumunda evlere giderek gerekli işlemleri yaptıklarını belirten Özdemir, “Hizmetten yararlanacak vatandaşların tam teşekküllü sağlık raporu alması gerekiyor. Yatalak hastamızın evine gidip başvurusunu alıyoruz. Muhtarlarla ortak çalışma yürütüyoruz. Vatandaşa evde hizmet verince müdürlükteki işlerimiz de rahatlıyor. Yatalak, yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza da büyük kolaylık sağlıyor. Hasta bir vatandaş nüfus müdürlüğüne gelmeden evinde başvurusunu yaparak yeni kimliğine kavuşuyor. Tüm işlemleri vatandaşları evden çıkarmadan tamamlıyoruz. Ayrıca 75 yaş üstü Nüfus Müdürlüğümüze gelen vatandaşlarımıza randevu almalarına gerek vermeden hizmet veriyoruz” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı