Ete yüzde 35 zam yolda

 

Karasu Aydınoğlu Çiftliği Sahibi ve Aydınoğlu Kasap işletmecisi Muhammed Aydınoğlu, zamlar karşısında ne yapacaklarını şaşırdıklarını söyledi. Aydınoğlu, “Ete yüzde 35 zam gelmesi bekleniyor. Yapılan zamlar bizim tekelimiz dışında. Maalesef ki bizlerde zamları etiketlerimize yansıtmak zorunda kalacağız” dedi.

 

PİYASANIN ÇOK ALTINDA

Karasu Aydınoğlu Çiftliği Sahibi ve Aydınoğlu Kasap işletmecisi Muhammed Aydınoğlu, “Bilindiği üzere hem üretim alanında hem de tüketim alanında halkımıza hizmet veriyoruz. Bir zam söylentisi var. Üretim maliyetlerinin yüksekliğinden dolayı ne yazık ki Aydınoğlu Kasap olarak bizde bu zammı etiketlerimize yansıtacağız” dedi. Aydınoğlu, “Fiyatlarımız piyasanın çok altında. Yansıyan zammı da en minimum düzeyde yansıtmaya çalışacağız. Amacımız her eve et girebilmesi” şeklinde konuştu.

 

MALİYETLER ÇOK YÜKSEK

Üretim maliyetleri günden güne yükseliyor” diyen Aydınoğlu, “Bu yükseliş, yapılması beklenen zammın aylar öncesinden habercisiydi. Bizim isteğimiz üretim maliyetlerinin bir an önce düşmesi” ifadelerini kullandı. Aydınoğlu, “Üretim maliyetlerinin düşmesi demek, fiyatların düşmesi demek. Maliyet ne kadar yüksek olursa tezgahlara yansıyan fiyatta ne yazık ki o kadar yüksek olacak. Biz bunun önüne geçilmesi gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu. (HABER: Sündüz Andoğlu)