Karasu

Esnaf ikinci turu değerlendirdi

Esnaf ikinci turu değerlendirdi

Cumhurbaşkanlığı Seçiminin ikinci tura kalmasıyla ilgili Karasulu esnaflar değerlendirmede bulundu. Peki, Karasu’nun esnafı ne dedi?

Gelecekten endişeliler

14 Mayıs’ta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinin açıklanmasının ardından hiçbir partinin yüzde elli artı bir alamamış olması sonucunda ikinci turun gerçekleşmesine karar verildi. Ardından Karasu’nun esnafı ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile ilgili değerlendirmedi bulundu. Çoğunluk kesim Cumhur İttifakı’nı desteklerken azınlık kesim Millet İttifakı’nı savundu. Tarafsız olan esnaf ise Türkiye’nin geleceğinden endişe duyduklarını ve alınacak sonuçtan korktuklarını belirtti.

Yüzde 60’a yüzde 40

Cumhurbaşkanlığı Seçimi için değerlendirmede bulunan Karasu’nun esnaflarından Hanımeli Çay Evi İşletmecisi Vedat Ardahan, “14 Mayıs’ta gerçekleşmiş olan seçim milletimizin vermiş olduğu karar ile ikinci tura kaldı. Ülkenin geleceğinin iyi olması için Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanması gerekiyor” dedi. Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 60’lık, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise yüzde 40’lık bir oy alacağını düşündüğünü belirten Ardahan, “Seçimin vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek konuştu.

Sarı: Vebal alamam

Değerlendirmede bulunan Moda Giyim Mağaza Sorunlusu Betül Sarı, “Cumhur İttifakı’nın kazanacağını düşünüyorum ve bunu gönülden de istiyorum. Ben oyumu Millet İttifakı’ndan yana kullanma taraftarı değilim. Çünkü PKK ile iş birliği yaptığını açıklayan bir partiye oy vererek şehit olan askerlerimizin vebalini üzerime alamam. Bana zararı olan bir partiyi neden destekleyeyim. Recep Tayyip Erdoğan deprem döneminde ve pandemi döneminde destekte bulunarak bizi mağdur etmedi fakat Erdoğan’a karşı bir nankörlük var” şeklinde konuştu.

Şeriatçı bir parti

Ardından Hüdapar’ın HDP’den daha tehlikeli olduğunu belirten Karasulu esnaflardan Habeş Usta, “Şeriatçı bir parti olan Hüdapar HDP’den daha tehlikeli açık bir şekilde Türklük düşmanı olan bir partidir. Fakat halk partilerin yaptıkları anlaşmalara bakmak yerine parti liderlerine bakarak karar veriyor. Bir kısım Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklerken bir kısım Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyor. Gönlüm Millet İttifakı’ndan yana fakat Cumhur İttifakı’nın yani Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

Habeş Usta, “Şeriatçı bir parti olan Hüdapar HDP’den daha tehlikeli” dedi.