Karasu

Gerçek yüzünü gördük

Gerçek yüzünü gördük

Karasu muhtarlarından Kurudere Mahalle Muhtarı Hasan Emanet Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmasıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Yaptığı açıklamada Emanet, “Vatandaşlarımız Millet İttifakı’nın gerçek yüzünü görmüş oldu” dedi.

 Emanet: Sahaya inmediler

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Karasu muhtarlarından Kurudere Mahalle Muhtarı Hasan Emanet, “Seçimin ikinci tura kalması Millet İttifakı’nın gerçek yüzünü görmemizi sağladı. Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerindeki oy farkı Ak Parti Milletvekili Adayları’nın ve Ak Parti Belediye Başkanları’nın sahada bulunmadığını ve halkla iç içe olmadığını gösteriyor” dedi.

Oy farkında zıt kutup

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki oy farkını değerlendiren Emanet, “Cumhur İttifakı’na ve Recep Tayyip Erdoğan’a oy veren kısımda ülkesini ve milletini düşünen bir kesim var. Millet İttifakı’na ve Kemal Kılıçdaroğlu’na oy veren kısımda ise kazanabilmek için ülkesindeki birçok değeri feda edecek bir kesim var. Millet İttifakı’nın söylemleri ve yaklaşımı çok yanlış oldu “şeklinde konuştu.

Yanlış vaatler verildi

Konuşmasına devam eden Emanet, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun terör propagandası yapan birinin affedileceğine dair vaat vermesi doğru değildi. Terörü siyasete katmasaydı yolunda devam etseydi belki kazanma şansı yükselebilirdi. Fakat yanlış söylemlerle insanların güvenini kaybetti. Pazar günü gerçekleşecek olan seçimde Ak Parti’nin kazanacağını düşünüyorum” diye konuştu.