Karasu

Eserler görücüye çıkıyor

Eserler görücüye çıkıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında yılsonu heyecanı yaşanıyor. 12 kurs merkezi ve 65 farklı alanda eğitim alan kursiyerler, yıl boyunca birbirinden güzel ve sanat dolu butik eserleri vatandaşların beğenisine sunacak.

Sergilenecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl binlerce vatandaşa eğitim veren SAMEK’lerde yıl boyunca hazırlanan birbirinden güzel eserler, 7 farklı ilçede açılacak sergilerle vatandaşların beğenisine sunulacak. Eğitim sezonu bitiminde ise bu eserleri vatandaşlarla buluşturmak için 7 farklı ilçede sergi organizasyonu planlandı. Sosyal belediyecilik anlayışıyla organize edilen etkinliklerde, kursiyerlerin yıl boyunca üzerinde çalıştığı el emeği göz nuru eserleri görücüye çıkacak.

7 farklı branş

Güzel sanatlar, el sanatları, dil eğitimleri, sosyal ve kültürel eğitimler, bilgisayar eğitimleri, mutfak eğitimleri ve geleneksel sanatlar olmak üzere 7 farklı başlıkta açılacak olan sergiler sanatseverlere birbirinden güzel eserler sunacak. Gerçekleştirilecek yılsonu sergi programları SAMEK merkezlerinde yapılacak. Sergi Karasu SAMEK’de 11 Haziran Salı saat 11:00’da, Akyazı Samek’de 24 Mayıs Cuma saat 16.00’da, Kocaali SAMEK’de 11 Haziran Salı saat 14:00’da, Sapanca SAMEK’de 29 Mayıs Çarşamba saat 11:00’da, Sapanca SAMEK’de 29 Mayıs Çarşamba saat 11:00 ve Arifiye SAMEK’de 29 Mayıs Çarşamba saat 14:00 düzenlenecek.

Gerçekleştirilecek yılsonu sergi programları SAMEK merkezlerinde yapılacak.
Yıl boyunca birbirinden güzel ve sanat dolu butik eserler vatandaşların beğenisine sunulacak.