Siyaset

Engellilere göre şekillendirilmeli

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kara, “Dünyayı engelliler için zor hale getiren engellilerin halinden anlamayanlardır. Şehirlerdeki ortak kullanım alanları engelliler göz önünde bulundurularak şekillendirilmeli” dedi.

 

BİR GÜNLE KALMAMALI

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında ilan edilen ve o günden bu yana engelliler günü olarak kabul edilen 3 Aralık’ın bir anlama günü olduğunu ifade eden MHP Karasu İlçe Başkanı Kara, “3 Aralık bir kutlama ya da anma günü değil, farkında olma ve anlama günüdür. Şehri yönetenler engellileri düşünerek hareket etmelidir. Yoksa senenin bir günü ‘yanınızdayız’ mesajı vermek çok samimi olmaz” şeklinde konuştu.

ENGELLERİ BİZ VAR EDİYORUZ

Gündelik hayatın engellilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacağı şekilde düzenlenebileceğini de sözlerine ekleyen Başkan Kara, “Her birimizin engelli tanıdığı ya da akrabası var. Şehrimizde pek çok engelli vatandaşımız da yaşıyor. Aracımızı park ederken, dükkanımızın girişlerini ayarlarken, binalarımızı tasarlarken engellileri göz önünde bulundursak aslında dünya çok daha yaşanır bir hal alabilir” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir