Siyaset

En büyük iftihar kaynağı

 

Gelecek Partisi Karasu Gençlik Kolları Başkanı Tunahan Kayıkçıoğlu, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kayıkçıoğlu, “Büyük bir zaferi gerçekleştirdiğimiz milletin çocukları olmak, herkes için en büyük iftihar kaynağıdır” dedi.

 

ONURLU MÜCADELE

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Gelecek Partisi Karasu Gençlik Kolları Başkanı Tunahan Kayıkçıoğlu, bir mesaj yayımladı. Kayıkçıoğlu, “Çanakkale Deniz Zaferi, bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhuyla verilen onurlu bir mücadelenin sonucudur. Milletimiz, bu var olma mücadelesinde topuyla, tüfeğiyle ve kanıyla bayraklaştırmak istediği bağımsızlığı, karşısındaki muazzam güce rağmen, yılmadan ve fedakarca kazanma başarısını göstermiş ve göstermeye de devam etmektedir” dedi.

 

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

Başkan Kayıkçıoğlu, “18 Mart 1915 tarihinde ‘Çanakkale Geçilmez’ diye yazılan bu başarı, ‘ulus’ olma bilincinin de tohumlarını atmıştır. Tüm halkımızın bu gururlu gününü kutlarken, bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, milli mücadelede hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnetle anıyoruz ve sözlerimi Ulu Önder Atatürk’ün ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ diyerek tamamlamak istiyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.