Siyaset

Süt: Emellerine asla ulaşamayacaklar

 

CHP Karasu İlçe Örgütü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle çelenk sunma töreni düzenledi. Törenin ardından İlçe Başkanı Aykut Süt basın açıklamasında bulundu. Süt, “Bandırma vapuruna binmiş bir milleti kayıkçının kürekçisi yapabileceğini zanneden aciz ve hayal aleminde yaşayan asalakların bu emellerine hiç bir şekilde ulaşamayacağını ilan ediyorum” dedi. 

 

İŞARET FİŞEĞİDİR

CHP Karasu İlçe Örgütü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle çelenk sunma töreni düzenledi. Tören öncesinde saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Karasu Atatürk Bulvarı’ndaki Atatürk Büstü’ne gençlerle beraber çeleğini sunan İlçe Başkanı Aykut Süt, törenin ardından basın açıklamasında bulundu. Süt, “103. yıl dönümünü büyük bir gurur ve onurla kutladığımız 19 Mayıs 1919, Cumhuriyet tarihimizin önemli kilometre taşlarından biridir. Ülkemizde tarih yazılan, ulusumuzun makus talihini değiştiren, antiemperyalist mücadeleyi ve tam bağımsızlığı hedefleyen bir işaret fişeğidir. İşgal altındaki ülkemizde ‘Amerikan mandacılığı mı, İngiliz himayeciliği mi benimsenmelidir’ gibi benzeri tartışmalara Mustafa Kemal tek seçenek koymuştur” ifadelerini kullandı.

 

DÖKÜLEN KANLAR

Başkan Süt, “19 Mayıs 1919’da başlayan kurtuluş ve aydınlanma yürüyüşü, bütün umutsuzlukları yıkarak saltanat ve halifeliği sonlandırmış, bölünüp parçalanmak istenilen vatan toprağında laik Cumhuriyeti kurmuştur. Bir ulusun kaderinin saray ve şürekasının iki dudağı arasında olamayacağını, egemenliğin Türk milletinin kendisinde olması gerektiğini tüm dünyaya mıh gibi perçinlenmiştir” dedi. Açıklamasına devam eden Süt, “Yüz yıllık intikam hırsıyla Atatürk’e saldırılmasının dayanağı da budur.  Dökülen kanların, yitirilen binlerce canın korkunçluğunu, dehşet ve üzüntüsünü yaşayan Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir” diye belirtti.

 

NAMUS BORCUMUZ

Ne kadar küçümsetilmeye ve unutturulmaya çalışılırsa çalışılsın gençlerimiz ve bütün ulusumuz, 19 Mayısları sonsuza kadar yaşatmaya ve onurla yaşamaya kararlıdır” diyen Süt, “Bağımsız ülküsünün ilk adımı olan 19 Mayıs’ı, o günün ruhunu çocuklarımıza anlatmak, bizden sonra gelecek nesillere aktarmak, bizlere bu toprakları yurt yapan kahraman ana ve çocuklarımız, cennet mekan şehitlerimize olan namus borcumuzdur. Bu vesile ile başta gençlerimizin ve aklen her yaşta genç olanların 19 Mayıs ruhunu kutluyor, Bandırma vapuruna binmiş bir milleti kayıkçının kürekçisi yapabileceğini zanneden aciz ve hayal aleminde yaşayan asalakların bu emellerine hiç bir şekilde ulaşamayacağını ilan ediyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Süt’ün konuşması sırasında CHP’liler meşale yaktı. (HABER: Bahar Kaya)