Karasu

Emanet: Kendi imkanlarımızla çalışıyoruz

Emanet: Kendi imkanlarımızla çalışıyoruz

Karasu’nun Muhtarlarından Kurudere Mahalle Muhtarı Hasan Emanet, azaları ile birlikte Kurudere Mahallesi’nde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Emanet, “Kendi imkanlarımız ile aramızda para toplayarak sokaklara beton atıyoruz. Mahallemiz için çalışıyoruz, her şeyi belediyeden beklemiyoruz. Bu konuda Karasu belediyesinin 34 köy muhtarına plaket vermesi lazım” dedi.

Halk bizden hizmet bekliyor

Azaları ile birlikte Kurudere Mahallesi’nde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Kurudere Mahalle Muhtarı Hasan Emanet, “Kendi imkanlarımızla aramızda para toplayarak sokaklara beton atıyoruz. Karasu Belediyesi’nin durumu malum ortada, kendisi ancak Karasu Merkezi’ne yetebiliyor. Köylerde de sıkıntılar var. Halk bizden hizmet bekliyor. Bu vesileyle bir karar aldık. Ben ekim maaşından feragat ettim, 12-13 metreküp beton aldık. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Saski ekipleri tarafından da sokaklarımıza yama çalışmaları yapıldı” şeklinde konuştu.

Verilen mücadele yetersiz kalıyor

Konuşmasına devam eden Kurudere Mahalle Muhtarı Hasan Emanet, “Kurudere coğrafyası Türkiye’nin birçok ilçesinden büyük olan bir coğrafyaya sahip. 20 yıl belediye ile yönetilmiş, insanlar hizmeti ayağında görmüşler, fakat Büyükşehir yasasıyla hizmetin ilçeye inmesinden kaynaklı halkımızda ister istemez bir tepki oluştu. Belediyeden her dakika her an hizmet istiyorlar. Karasu Belediyesi, Kurudere Mahallesi’ne 16 kilometre uzakta olduğu için hizmet vermekte zorlanıyor. Vatandaşımıza hizmet vermek için mücadele ediyor ama yetersiz kalıyor” ifadelerini kullandı.

34 köy muhtarına plaket verilmeli

Halkın istek ve ihtiyaçlarına göz yumamadığını belirten Muhtar Emanet, “Kendi imkanlarımızla bir şeyler yapmaya karar verdik. Zaten 4 buçuk yıldan beride yapıyoruz. Traktörlerimizle kar küremesinden tutun yol temizliğine varıncaya kadar belediyemize birçok işimizi bırakmadan elimizden geldiği kadarıyla çalışma gerçekleştirdik. Bu konuda Karasu Belediyesi’nin 34 köy muhtarına plaket vermesi lazım, çünkü mücadelemiz devam ediyor her şeyi belediyeden beklemiyoruz. İnanın birçok muhtar aldığı maaşı bile mahallesi için harcıyor” diye konuştu.

 

Hasan Emanet, “Karasu Belediyesi’nin 34 köy muhtarına plaket vermesi lazım” dedi.
Emanet, “Halkın istek ve ihtiyaçlarına göz yumamayız” dedi.
Muhtar Emanet, “Belediyemize birçok işimizi bırakmadan elimizden geldiği kadarıyla mahallemizde çalışma gerçekleştirdik” dedi.