Karasu

Elmacı’dan basın açıklaması

Elmacı’dan basın açıklaması

Türkiye’yi derinden sarsan asrın felaketi olarak tabir edilen depremin ardından Karasu Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Talha Enes Elmacı basın açıklamasında bulundu.

Başımız sağ olsun

Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki depremin ardından Karasu Ülkü Ocakları Başkanı Talha Enes Elmacı yatığı basın açıklamasında, “Çok kıymetli yerel basınımız, uzaktan ve yakından bu açıklamamızı okuyan Türk milletinin cefakar ve fedakar insanları ve özellikle yaşanan son acı olay neticesinde göstermiş oldukları birlik ve beraberlikle, yardımlaşma ruhuyla bizleri onurlandıran güzel Karasulular, her birinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Kahramanmaraş merkezli, eşine nadir rastlanacak şekilde 9 saat arayla iki kez gerçekleşen ve kapsamı, büyüklüğü ile yıkıcı etkisi bakımından yine eşine nadir rastlanacak derecede büyük yaralar açan deprem felaketi dolasıyla hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Tüm milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Birlik olacağız

Ülkenin her bir köşesinin taziye evi olduğunu ifade eden Elmacı, “Kalplerimiz ülkemizin çok zor zamanlardan geçtiği bugünlerde bu zorluktan da yine bir olup, birlikte olup çıkacağız. Elbet bugünlerde geçecek, bu sınavları da atlatacağız. Her zamankinden daha dirayetli bir şekilde devletimizin yanında olup, milletimizin acılarına merhem olmak için tüm gücümüzle geceli gündüzlü çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Afetin gerçekleştiği ilk günden bugüne kadar tüm imkanlarını seferber ettiğini belirten Elmacı, “Daha ilk gün Kızılay Başkanının yaptığı çağrıya ses veren Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın talimatlarıyla kan verme seferberliği yaptık. Kalbi milleti için atan yüzlerce bozkurt milleti için kan verdi” şeklinde konuştu.

Binlerce bozkurt

Binlerce bozkurt arama kurtarma ekibinin enkazlar da seferber olduğunu ve tüm il ve ilçe teşkilatlarının tır yardımı gönderdiğini belirten Talha Enes Elmacı, “Henüz daha arama kurtarma faaliyetleri sürerken, depremin ilk günlerinde genel merkezimiz tarafından günlük 300 üretim kapasitesi çadır ve 100 üretim kapasiteli soba üretim tesisleri faaliyete geçirildi. Binlerce gönüllü bozkurt bölgede ulaşılmadık köy, el verilmemiş bir vatandaşımız bırakmamak için canla başla çalışıyor. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin “İhtiyaç olan kansa kan vereceğiz, emekse emek vereceğiz, mücadele ise mücadele edeceğiz, üzerimize göçen binaları mutlaka kaldıracağız” sözlerinden hareketle devletimiz ve Afad ile koordineli bir şekilde çalıştık. Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın da dediği gibi “Bölgeyi en son bozkurtlar terk edecek” deyip oraları mesken tuttuk. Aklımız, kalbimiz, her şeyimiz onlarla ve orada” dedi.

Milletimizin hizmetindeyiz

Karasu Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Talha Enes Elmacı, “Ülkü Ocakları Karasu İlçe teşkilatı olarak da tüm gücümüzle milletimizin hizmetinde olduk. Özellikle belirtmek istiyorum ki ilçemizde seferber olup, büyük bir birliktelik sağlanmasına öncülük eden Karasu sporumuza, değerli yönetici, futbolcu ve taraftarlarına özel bir teşekkür ediyor, minnettarlığımızı bildiriyoruz. Sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar ter akıtan, emek veren kardeşlerimizden Allah razı olsun. Aynı şekilde birçok tırı bölgeye sevk eden Belediye ve kaymakamlık koordinesinde Sosyal Yardımlaşma kurumumuza, gönüllü yardım ekiplerine ve esnaf odamıza da teşekkürlerimizi sunuyoruz. Özellikle bu birliğin bozulmaması adına hep destekçileri olduk. Onlarla bir olmaya özen gösterdik. Çünkü biz böyle güzeliz, böyle güçlüyüz” açıklamasında bulundu.

Çalışmalara katıldık

Depremin üçüncü günü İlçe Başkan Yardımcımız Rümeysa Asena Arık ve meslek arkadaşları bölgeye giderek yardım çalışmalarına katıldıklarını ifade eden Elmacı, “ Bu şekilde biz de birçok ihtiyaç ve konuya hızlı bir şekilde vakıf olabildik. Aynı şekilde bugünlerde de Bayan Birim Başkanımız Rabia Efe’de mesleki görevlendirme neticesinde bölgede. Sürekli irtibatta olarak ihtiyaç ve desteklerimizi sürdürüyoruz. Bu hafta içi il teşkilatımız bünyesinde yeni yardım tırlarımız sadece temel gıda ile birlikte bölgeye gidecek. Orada ise mümkün olan araçlar ile birlikte ulaşılmadık köy bırakmayacağız. “Şimdi Yaraları Sarma Vakti” diyerek bölgeden tahliye olup ilçemize gelen vatandaşlarımız için ihtiyaç duyacakları her konuda yanlarında olmaya çalıştık. Sağlık ve psikolojik destek, hukuki destek, eğitim destek ve ihtiyaç destek gibi kollarda destek programları oluşturduk. Elbette devletimiz onlara tüm desteği sağlıyor” şeklinde konuştu.

Devlet her yerde devlettir

Talha Enes Elmacı, “biz yine de en ufak bir eksiklik olmaması için onların sıhhat ve sağlığı, huzuru için onlara ulaşmaya çalışıyoruz. Onların her zaman yanındayız. Ama tüm bu saydıklarımı yaparken belli notları da almadığımızı kimse düşünmesin. Devletimize karşı yapılanları, bu birlik ortamını bozmak için sosyal medyayı silah gibi kullananları bir kenara not alıyoruz. Devlet yokmuş gibi propaganda yapan, Devlet’e isyan etmek hakkınız diye provokasyon yapan, reklam peşinde koşup selfie yarışları yapıp, reklam peşinde olmayıp bir elin verdiğini diğer el görmez düsturuyla hareket edenlere “nerede” “ne yaptı” gibi iftiralar atanları milletimizin hafızasından silmeyeceğiz. Herkesi siyaset yapmakla suçlayıp, bu afetten bile medet umacak kadar Devlet, Millet ve hükümet ayrımı yapamayan güruhla elbet yüzleşeceğiz. Devlet her yerde devlettir. Devlet milletinin yanında ve hizmetindedir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin sözlerine gönderme

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sözlerini örnek olarak gösteren Talha Enes Elmacı, “Devlet depremzedeye ekmek dağıtan belediye başkanıdır, çorba kaynatan yardım konvoylarının koordinasyonunu yapan, trafiği düzenleyen, asayişi ve güvenliği temin eden isimli isimsiz nice kahramandır. Devlet su dağıtan zabıta çavuşudur. Arama kurtarma yapan askerdir, AFAD gönüllüsüdür, gönüllü insanlardır. Devlet yağmacıyı yakalayıp doğduğuna pişman eden cesur polistir. Devlet dozer süren teknisyendir, ambulans süren şofördür, sela okuyan müezzindir, muayene eden doktordur, iğne vuran hemşiredir, pansuman yapan hasta bakıcıdır.” Türk yönetim felsefesine göre böyle zor zamanlarda Devlet Millettir, Millet Devlettir. Ama gelgelelim ki henüz daha depremin ilk saatlerinde sınırda kahpece karakol saldırısı düzenleyen pkklı teröristlerin siyasi uzantılarıyla kameralar önüne çıkanlara, o siyasi uzantılara mikrofon uzatanlara ve sela ile tekbir seslerinden dahi rahatsız olanlara biz ne kadar Devlet ve millet tanımı yapsak boş kalacak” dedi.

Çakıroğlu’na rahmet diledi

Başkan Elmacı, “Milletimizin hafızasından bu yaşatılanların silinmesine izin vermeyeceğiz. Aslında konuşulacak daha çok konu var ama hem deprem acımızın daha taze ve başında olmamız sebebiyle hem de açıklama yaptığımız bugünün bizim açımızdan unutulmayacak derecede büyük bir acısı olması sebebiyle daha fazla bir söz söylemiyoruz. Bugün büyük bir afet acısını yaşarken, ülkücü ve milliyetçi hareketin hafızasından hiç silinmeyecek bir günün yıldönümü. Ege Üniversitesinde tarih okurken tarih yazan, pkk’lı teröristlerin karşısında Kürşad misali dağ gibi durup kahpece şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehadet yıldönümü. Acısı hala en derin yerlerde sızlamakta” şeklinde konuştu.

Başkan Elmacı basın açıklamasında bulundu.