Elleriyle toprakları yoğurdular

 

Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Arık, “ Çiftçimiz pandemi sürecinde üretimin aksamaması için üretti. Çiftçilerimiz bu süreçte de elleriyle toprakları yoğurdular” dedi.

 

TARIM DESTEK DEVAM ETMELİ

14 Mayıs Çiftçiler Günü nedeniyle Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık, bir mesaj yayınladı. Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık, “Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyo’nun (IFAB) kurulu tarihi olan 14 Mayıs 1984 yılından bu yana her yıl kutlanıyor. Çiftçimiz pandemi sürecinde üretimin aksamaması için üretti. Süreç içerisinde stratejik sektörlerden biri de tarım ve tarıma destek devam etmeli” dedi.

ÇİFTÇİLER FEDAKAR ÇALIŞAN

Çiftçimiz ülkemiz için fedakar çalışandır” diyerek açıklamasına devam eden Başkan Arık, “Tarımsal üretimimizin devamını sağlayan, elleriyle toprağı yoğuran, tarladan, mutfağa dokuduğu her şeye değer katan, elinin değdiği her şeyi güzelleştiren, emeğini üretime katan, çiftimizin yüzü yanık, elleri nasırlı olur. Kalbi toprak gibi bereketli ve toprak gibi yemyeşildir” sözlerini kullandı.

MESAİ SAATİ BİLMEZLER

Mesajının devamında şu sözlere yer veren Arık, “Çiftçimiz mesai saati nedir bilmez. Gece-gündüz, yazın güneşle, kışın soğukla imtihan olur. Tarlasında, bağında, bahçesinde çalışan, yorulmak nedir bilmeyendir” dedi. Arık mesajını, ‘Türkiye’nin asıl sahibi ve efendisi gerçek üretici olan köylüdür. O halde herkesten daha çok refah, saadet ve servete müstahak ve layık olan köylüdür’ Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle bitirdi.