Gündem

El ele verdiler

 

SMA Tip-1 hastası olan Alparslan Başoğlu için 25 yazar el ele verdi. Mahlas Yayınları’ndan çıkan Savaşçı Minik Alparslan’a Mektuplar kitabının tüm geliri ise Başoğlu ailesine hediye edilecek. Kitapta Karasu Sezi Eratik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Burcu Aksu’nun da yazısı da yer aldı.

 

ALPARSLAN İÇİN YAZDILAR

33 haftalık prematüre olarak dünyaya gelen Alparslan Başoğlu’na SMA Tip-1 tanısı koyuldu. Aileye destek olmak amacıyla 25 yazar bir kitapta buluştu. Yazarların el ele verdiği kitapta Karasu Sezi Eratik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Burcu Aksu’da yer aldı. Aksu, “Kitapta her birimiz Alparslan’ın sağlığına kavuştuğunu hayal ettik ve hepimiz ileride göreceği yaşlarına mektuplar yazdık. Bende minik Alparslan’ın 23’üncü yaşını yazdım. Böyle bir projede yer almak benim için onur verici” ifadelerini kullandı. Aksu, okurların kitaba www.mahlaskitabevi.com sitesinden ulaşabileceklerini de belirterek, tüm gelirin Başoğlu ailesine hediye edileceğini söyledi.

BAŞOĞLU AİLESİNDEN TEŞEKKÜR

Minik Alparslan’ın anne ve babası Gülserin – Ergün Başoğlu, destek veren tüm yazarlara teşekkür etti. Başoğlu ailesi, “2020 Kurban Bayramı’nda oğlumuzu kucağımıza alarak çifte bayram yaşadık. Her şey yolunda giderken, oğlumuza SMA Tip-1 teşhisi konuldu. Böylelikle SMA ile savaşımız başladı. Anne – baba olarak oğlumuzu bu savaşta yalnız bırakmadık, bırakmayacağız” dedi. Başoğlu ailesi, “Üç el ile çıktığımız bu zorlu yolda, ‘Alparslan için el ele vereceğiz, birlikte yeneceğiz’ sloganıyla bu mücadeleyi başlattık. Üç elimize el olan nice kıymetli yazarlarımız, Alparslan’ın savaşçısı oldu ve bu muhteşem eseri ortaya koydu. Elimize el veren güzel yürekli insanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir