Karasu

Ekşi, Kara’yı örnek gösterdi

 

Türk Kızılayı Karasu Şubesi Başkanı Adem Ekşi, geçtiğimiz hafta ilik bağışında bulunan MHP Karasu İlçe Başkanı ve Sakarya Kuzey Gazetesi Köşe Yazarı Münir Ali Kara’yı ziyarette bulundu. Ekşi, bağışta bulunan Kara’ya hem teşekkür etti hem de örnek gösterdi.

 

KORKMAYA GEREK YOK

Geçtiğimiz hafta ilik bağışında bulunan MHP Karasu İlçe Başkanı ve Sakarya Kuzey Gazetesi Köşe Yazarı Münir Ali Kara’yı Türk Kızılayı Karasu Şubesi Adem Ekşi ve Kızılay Gönülleri ziyarette bulundu. Kara’ya yapmış olduğu ilik bağışından dolayı teşekkür eden Başkan Ekşi, “Kök hücre bağışı bekleyen milyonlarca hasta var. Onlara umut olmak bizim elimizden. İlik bağışının korkulacak bir şey olmadığı sizin sayenizde bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Tüm vatandaşlarımıza örnek olmasını temenni ediyorum. Umarım yapılan kampanyalara herkes sadece üç tüp kan vererek katılım gösterir” dedi.

İYİLİK YARIŞI

Bağışta bulunan Münir Ali Kara ise, ne kan verirken ne de bağışta bulunurken hiç tereddüt etmediğini belirtti. Kara, “Bu aslında bir iyilik yarışıdır ve herkes bu yarışa dahil olmalıdır. Ben kan bağışında bulunduğumda sanki iliğimin birilerine tutacağını hissetmiştim. Bunu o gün de dile getirmiştim. Çok şükür ki bir hastaya umut olmak bana da nasip oldu. Bu duygunun asla bir tarifi yok. Kelimelerle anlatın deseniz bunu anlatacak bir kelimede yok. Herkes bu duyguyu yaşayarak tatmalı” ifadelerini kullandı. Başkan Kara, nazik ziyaretlerinden dolayı Ekşi ve Kızılay gönüllülerine teşekkür etti.