3. Sayfa

Ekipler karış karış arıyor

 

Karasu’nun Adatepe Mahallesi’nde Sakarya Nehri’nde kaybolan Emirhan’ı arama çalışmaları sürerken nehir kenarında ise acı bekleyiş devam ediyor. Cumartesi gününden bu güne nehir arama kurtarma ekiplerince karış karış aranıyor.

 

Edinilen bilgilere göre, Emirhan H. isimli 20 yaşındaki genç Sakarya Nehri üzerinde kendi hazırladıkları sal tarzı bot ile karşıya geçmek istedi. Nehrin o kısmında derinliğin sığ olmasına güvenen Emirhan’ın suya girdiği ve botu eliyle ittirirken aniden gelen akıntıya kapıldığı öğrenildi. Kısa sürede Emirhan’ın gözden kaybolması üzerine ekiplere haber verildi. Cumartesi gününden bu güne Sakarya Nehri, Emirhan için karış karış arandı. AFAD ekipleri koordinesinde gerçekleştirilen arama kurtarma çalışmalarına, AFAD İl Müdürlüğü’ne bağlı 2 araç, 1 bot, 8 personel, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı dalgıç polisler ve STK’lar katıldı. Emirhan’ın acılı ailesi ise bir an olsun nehir kenarından ayrılmadan acı bekleyişini sürdürüyor. Gülcan Elmalı

SAKARYA’NIN KARASU İLÇESİNDE HAYVANLARINA YEM VERMEK İÇİN SAKARYA NEHRİ’NDEN YÜZEREK KARŞIYA GEÇMEK İSTEYEN 20 YAŞINDAKİ GENÇ, ARKADAŞLARININ GÖZÜ ÖNÜNDE BİR ANDA SUDA KAYBOLDU. OLAY YERİNE SEVK EDİLEN AFAD EKİPLERİ İSE NEHİRDE ÇALIŞMA BAŞLATTI. (ESRA ANGÜN/SAKARYA-İHA)
Sakarya’nın Karasu ilçesinde hayvanlarına yem vermek için Sakarya Nehri’nden yüzerek karşıya geçmek isteyen 20 yaşındaki genç, arkadaşlarının gözü önünde bir anda suda kayboldu. Olay yerine sevk edilen AFAD ekipleri ise nehirde çalışma başlattı.