KarasuSağlık

Eğitimlerle hayatları kolaylaşacak

 

Koronavirüs pandemisinden dolayı online olarak gerçekleştirilen diyabet okulu eğitimleri, yeniden Karasu Devlet Hastanesi’nde yüz yüze olarak başladı. Diyabet hastalarına günlük hayatlarını kolaylaştıran ve yaşam konforunu yükselten bilgiler uzmanlar tarafından anlatıldı.

 

YAŞAM KONFORU

Karasu Devlet Hastanesi’nde diyabet hastalarına hizmet veren diyabet okulu eğitimleri, pandemi sürecinde online olarak gerçekleştirildi. Sürecin sona ermesinin ardından hastalara yeniden yüz yüze eğitim verilmeye başlandı. Diyabet hastalarının günlük hayatlarını kolaylaştıran ve yaşam konforunu yükselten bilgiler, Dahiliye Uzmanı Yasin Çakıl, Göz Hastalıkları Uzmanı Selda Tokat, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Enver İpek, Eczacı Özgün Barış Sucu, Diyetisyen Özge İpek, Sosyal Hizmet Uzmanı Makbule Yıldırım, Psikolog Beyza Biçer ve Diyabet Eğitim Hemşiresi Aslı Çağlayan tarafından verildi.

BELGE VERİLDİ

Uzmanlar tarafından verilen eğitimlere katılan hastalara Karasu Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Celalettin Akyol, Başhekim Yardımcısı Dr. Oğuzhan Bodur, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Müge Yıldız, tarafından katılım belgesi verildi. Başhekim Celalettin Akyol, “Maalesef ki bazı hastalıklarla yaşamayı öğrenmemiz lazım. Bu hastalıklardan biri de diyabettir. Eğer hastalar diyabet hastalığı ile yaşamaya alışırsa daha konforlu bir hayat sürecektir” dedi. Kursa katılan diyabet hastaları öğrendikleri bilgilerin hayatlarını daha kolaylaştıracağını ifade ederek, hastane yöneticilerine ve eğitmenlere de teşekkür etti.