Eğitim

Eğitim bir gönül işidir

 

Eğitimciliği bir iş olarak değil bir yaşam tarzı olarak gördüklerini söyleyen Özşen Özel Öğretim Kurumları Kurucu Ortağı Şakir Şen, “Biz başkalarının yaptıkları ile uğraşmak yerine kendi işimizin peşinde koştuk. Başarımızın sırrı bu” diye konuştu.

 

ALGIYI YIKTIK

Özşen’in bugüne kadar en iyi üniversitelerin en iyi bölümlerine öğrenci verdiklerini söyleyen Şakir Şen, “Biz 28 yıllık süre içinde 7 bini aşkın öğrencimizi üniversiteye yerleştirmişiz. En kaliteli üniversitelerin en yüksek puanlı bölümlerine öğrenci vermeyi başardık. Her şeyden önce bölgemizdeki ‘Bizim çocuk okumaz’ algısını yıktık. Bizim bölgemizden de artık doktor, eczacı, hukukçu çıkıyor. Bizim çocuklarımız da en iyi okullarda en iyi mesleklerin sahibi oluyor. Bizim bölge eğitimine belki de en önemli katkımız bu” dedi.

 

İŞİMİZE BAKIYORUZ

Bölgede pek çok dershanenin açıldığını ancak kendilerinin hiçbiri ile çatışma içine girmeden kendi ilkeleri doğrultusunda hareket ettiğini söyleyen Şakir Şen, “Fetö dershanesinin açıldığı ilk yıl hariç olmak üzere bölgede en fazla tercih edilen dershane biz olduk” dedi. Bundan sonraki hedeflerinin bir alanda ihtisaslaşmış üniversite olacağını söyleyen Şen, “Biz sürekli hedefleri olan ve buna göre planlama yapan bir kurumuz. Bundan sonrası için de hedef olarak bunu koyduk” ifadelerini kullandı.