Eğitim

e-Twinning projesi tanıtıldı

 

TBMM’nin 2021 yılını Mehmet Akif Ersoy yılı seçmesi sebebi ile Sakarya’da başlayan projeye Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu’nun ortaklık yaptı. “Yunus Emre ile Türkçem Hazinem ve Mehmet Akif Ersoy ile Marşım Vatan Aşkım” e-Twinning projesinin üyeleri Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ı makamında ziyaret etti.

 

KARASU’DAN BİR OKUL

TBMM’nin 2021 yılını Mehmet Akif Ersoy yılı seçmesi sebebi projeler hazırlanmaya başladı. Proje kurucusu Ayşegül Kol ve Elem Göktaş tarafından başlatılan “Yunus Emre ile Türkçem Hazinem ve Mehmet Akif Ersoy ile Marşım Vatan Aşkım” e-Twinning projesine Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu ortak oldu. Kısa süre önce başlanılan proje hakkında bilgi vermek için Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ı ziyaret eden proje kurucusu Ayşegül Kol ve Elem Göktaş ile Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu öğretmenleri Meryem Parlak, Seniha Gizem Urhan, Betül Çavuşoğlu İskender ve Sevinç Çakır proje hakkında bilgi verdi.

100 FARKLI ETKİNLİK

İstiklal Marşı Kabulü’nün 100. yılı olması sebebi ile 100 farklı etkinlik yapılacağını belirten Proje kurucusu Göktaş, “Marşımızın 100. yılını kutlamamız sebebi ile e-Twinning projesi kapsamında10 ortakla 100 farklı etkinlik yapılacak. Proje kapsamında hedeflerimiz, il bazında bu kutlu günümüzde zümre birliği yapmak, proje ortakları ile dinamik gruplar oluşturmak, çocuklarda vatan, millet, bağımsızlık bilinçlerini oluşturmak, çocukların üretkenliklerini sağlamak ve ürün oluşturmak, disiplinler arası çalışmak ve Türkçe’nin doğru kullanımını sağlamak” ifadelerini kullandı.

TURHAN’A KİTAP HEDİYE EDİLDİ

Projemizi yaygınlaştırmak amacıyla Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ı ziyaret ettiklerini belirten Ayşegül Kol, Turhan’a proje hatırası olarak Mehmet Akif Ersoy’un Safahat adlı kitabını Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu öğretmenleri ile birlikte takdim etti. Projelere her zaman destek vereceğini belirten Turhan, “Sakarya genelinde başlatılan proje gerçekten bizler için çok anlamlı. Çocuklarımız değerlerimizi öğrenecek. Proje kurucularını kutluyoruz. Projeye destek veren ve her anlamda aktif olan Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu öğretmenlerinin de başarılarının devamını diliyoruz” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı