3. Sayfa

Dumlupınar şehitleri anıldı

 

Çanakkale Boğazı’ndan çıkış yaparken Nara Burnu önlerinde İsveç Şilebi “Naboland” ile çarpışması sonucu 68 yıl önce batan TCG Dumlupınar Denizaltısı’nda şehit olan 81 denizci için Karasu’da anma töreni düzenlendi. Düzenlenen törende dualar eşliğinde şehitler anıldı.

 

VATAN SAĞ OLSUN

68 yıl 1953 yılında önce 4 Nisan günü Çanakkale Boğazı’ndan çıkış yaparken Nara Burnu önlerinde İsveç Şilebi “Naboland” ile çarpışması sonucu 68 yıl önce batan TCG Dumlupınar Denizaltısı’nda şehit olan 81 denizci Karasu’da düzenlenen törenle anıldı. Karasu Darıçayırı Mahallesi Dumlupınar Şehitler Anıtı’nda düzenlenen törende Karasu mahalle muhtarları dualar ile andı. Mahalle muhtarları, “Ebediyete intikal etmelerinin 68’inci yıl dönümünde, ‘Vatan sağ olsun’ diyerek canlarını vatana feda eden ve her zaman kalbimizde yaşattığımız şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz” dedi.

MİNNETLE ANIYORUZ

Muhtarlar adına açıklamada bulunan Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik, “1953 yılında yaşanan vahim deniz kazasında şehit olan 81 denizcimizi dualar ile andık. İnşallah bir daha böyle bir facia ile karşılaşmayız. Şehit oğlu emekli öğretmenimiz Galip Saygılı ağabeyimize bir kez daha baş sağlığı diliyorum. 67 yıl önce bugün elim bir kaza sonucu Çanakkale Boğazı’nın derin maviliklerine emanet ettiğimiz, son nefeslerinde ‘Vatan sağ olsun’ diyen Dumlupınar Denizaltımızdaki 81 kahraman şehidimize Allah’tan rahmet diliyor, şükran ve minnetle anıyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı