KarasuSiyaset

Diyalog olmazsa kargaşa olur

 

Karasu’da bir süreden bu yana mezarlık yeri sıkıntısı yaşandığını belirten MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, ilgili yerlerin yetkililer tarafından değerlendirildiğini ve vatandaşın görüşün alınmadan karar verildiğini belirtti. “Yapılan şey ne olursa olsun öncelikle insanların bilgilendirilmesi zorunludur” diyen Kara, “Diyalog olmazsa kargaşa olur” dedi.

 

MEZARLIK YERİ SIKINTISI

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Başkan Kara, “Karasu’da bir süreden bu yana mezarlık yeri sıkıntısı yaşanmaktaydı. İncilli, Kabakoz ve Kuzuluk mahallelerindeki mezarlık sıkıntısı sürmekteydi. Bu konu ile ilgili elde olan yerler ilgililer tarafından değerlendirilmiş ve mezar yeri konusunda bir karara varılmış. Bu alan vatandaşın farklı beklentilerinin olduğu yer olmasına karşın imar durumu olarak karar verilen yer konumundadır. Yerin uygun olup olmadığının değerlendirilmesinden önce bir konuda Karasu Belediyesi’ni bir kez daha ikaz etmek durumundayız” diye belirtti.

 

KARGAŞAYI ÖNLEMEK

Yapılan şey ne olursa olsun öncelikle insanların bilgilendirilmesi zorunludur” diyen MHP İlçe Başkan Münir Ali Kara, “Siyasiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile muhtarlar vatandaşın bilgilendirilmesi amacıyla kullanılmalıdır” dedi. Kara, “Yaptığınız iş ne olursa olsun düzgün anlatılmadığı sürece toplumda kabullenilmesi güç olmaktadır. Diyalogdan kaçmak, toplum tarafından kendi bildiğini okumak olarak tanımlanmakta ve değerlendirilmektedir. Diyalog olmazsa kargaşa olur. Yöneticilerin görevi de kargaşa çıkmasını önlemektir” ifadelerini kullandı.

 

AKADEMİK ÖĞRETİ

Geride kalan hafta Bilge Lider Devlet Bahçeli Beyefendi önderliğinde Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı kurulmuştur” diyerek açıklamasına devam eden Kara, “Herkesin bildiği ve tarafımızdan defalarca ifade edildiği gibi Başbuğ Alparslan Türkeş’in siyasi düşüncesi, Milliyetçi Hareket Partisi’nde yaşamaktadır. Başbuğ’un gösterdiği hedef Ülkü Ocakları’nda yaşamaktadır. Bundan sonra da akademik öğretisi Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı’nda öğretilecektir. Ülkücülük de ilelebet Milliyetçi Hareket Partisi’nde var olacaktır” sözlerini kullandı.

 

İLKELİ DURUŞ

Kara, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bütçe görüşmeleri devam etmektedir” diyen Kara, “Bu görüşmeler esnasında her parti kendi kalitesi ölçüsünde açıklamalar yapmaktadır. Bu noktada Milliyetçi Hareket Partisi’nin üslubunun ve ilkeli duruşunun dikkatle takip edilmesi gerektiği açıktır. Müzakereler esnasında Grup Başkanvekilimiz Muhammed Levent Bülbül’ün gösterdiği gayret ve samimiyet başta Sakaryalılar olmak üzere tüm milletimizin takdirini kazanmaktadır. Elbette Milliyetçi Hareket Partisi’nin samimiyeti ve nezaketi görülürken diğer siyasi partilerin kendilerine yakışan üslupta hareket etmesi de doğaldır. Milletimiz bunu da takdir edecek gerektiği zaman gerekli değerlendirmeleri yapacaktır” dedi.

 

KRİZ DEĞİRMENİ

Ülkemiz kısa sayılmayacak bir zamandan bu yana ekonomik krizle mücadele etmektedir” diyen Başkan Kara, “Krizleri fırsata çevirmeye alışkın olan bir kesim stokçulukta, faizcilikte ve elde kalan malları ‘sıkıntı olacak’ sloganı ile eritmekte maharet göstermektedir. Hızlıca paniğe kapılan iyi niyetli vatandaşlar, fiyatların artacağı endişesi ile ihtiyacından fazla mal almakta, bu şekilde farkında olmadan kriz değirmenine su taşımaktadır. Bu iyi tuzağa çekilmiş vatandaşlarımızı hariç tutmak üzere, elindeki malları zamlanacak dedikodusu ile fahiş fiyattan piyasaya sürenler, stokçuluk yapıp piyasada sıkıntı varmış gibi gösterenler, dövizle işi olmadığı halde döviz yükselişini bahane ederek fiyat artışına gidenler dikkatle incelenmeli, gerekirse cezalandırılmalıdır. Bu noktada herkesin bildiği, sıfır araç satışlarının sona ermesi, galerilerin pek çoğunda sıfır araç satışı olması da göz ardı edilmemelidir” diyerek açıklamasını sonlandırdı.