Dernekte istifa sesleri yükseliyor

 

Karasu Muhtarlar Derneği’nde gerginlik son bulmuyor. Dernekten istifa eden ve yeniden üye olmak için dilekçe veren Kabakoz Mahalle Muhtarı Mustafa Öztürk ve Kuyumcullu Mahalle Muhtarı Mustafa Çalık’ın dilekçeleri kabul edilirse, bazı mahalle muhtarları istifa edeceğini belirtmişti. Yapılan toplantılar sonrası dilekçeler kabul edilmedi ve bu kez de Paralı Muhtarı Özcan Albayrak istifa etti.

 

TARTIŞMALAR DEVAM ETTİ

Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde 2020-2021 yılı için yürütülecek faaliyet çalışmalarını incelemek ve karar almak amacı ile Karasu Muhtarlar Dernek Başkanı Türker Tetik’in önderliğinde bir araya gelen mahalle muhtarları arasında gerginlik son bulmuyor. Alınan kararların ardından, dernekten istifa eden ve yeniden Karasu Muhtarlar Derneği’ne üye olmak için dilekçe veren Kabakoz Mahalle Muhtarı Mustafa Öztürk ve Kuyumcullu Mahalle Muhtarı Mustafa Çalık’ın yeniden dilekçe vermesi muhtarlar arasında tartışmaya neden oldu.

ALBAYRAK İSTİDA ETTİ

Çalık ve Öztürk’ün dilekçeleri kabul edildiği takdirde 30 yıldır emek verdiği dernekten istifa edeceğini belirten Kızılcık Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Topaloğlu’nun sözleri üzerine muhtarlar Topaloğlu’nu yalnız bırakmadı. Karamüezzinler Mahalle Muhtarı Hasan Sütçü, Akkum Mahalle Muhtarı Mustafa Sağır ve birçok mahalle muhtarı, Topaloğlu istifa ederse kendilerinin de Karasu Muhtarlar Derneği’nden istifa edeceğini belirtti. Gün içinde tartışmalar devam ederken iki muhtarın dilekçeleri kabul edilmedi. Öztürk ve Çalık’ın dilekçesi kabul edilmediğinden dolayı Karasu Muhtarlar Dernek Başkanlığı Yönetiminde bulunan Özcan Albayrak dernek yönetiminden istifa etti. Gülcan Elmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.