EğitimKarasuKocaali

Denizköy’de söyleşi

Denizköy’de söyleşi

Karasu Denizköy Ortaokulu öğrencileri, örnek bir etkinliğe imza atıyor. Öğrenciler her hafta okudukları bir kitap hakkında öğrenci ve öğretmenleri ile söyleşi yapıyor ve kitaba ilişkin tartışmalar yapıyor.

 

İki işe yarıyor

Karasu Denizköy Ortaokulu öğrencileri Türkçe Öğretmeni Yüce Kımızoğlu öncülüğünde yeni bir etkinlik düzenliyor. Öğrenciler her hafta okudukları kitap hakkında okul öğretmenleri ve öğrenci arkadaşları ile söyleşi yapıyor. Bu etkinliğin iki işe yaradığını söyleyen Türkçe Öğretmeni Yüce Kımızoğlu, “Bu sayede öğrencilerimiz hem kitap okuma alışkanlığı ediniyor hem de okuduğunu anlama ve muhakeme etme yetisini güçlendiriyor. Bir etkinlik ile birden fazla kazanım elde etmiş oluyoruz” dedi.

Kültür gelişiyor

Öğrencilerin kendini ifade edebilen birer birey olarak yetişmesi için gayret ettiklerini dile getiren Denizköy Ortaokulu Müdürü Adem akçakoyunlu da, “Öğrencilerimiz münazara, kitap okuma gibi etkinlikler sayesinde kendini ifade edebilme yetisine kavuşuyor. Kitap okuma ve söyleşi etkinliği sayesinde öğrencilerimiz topluluk karşısında konuşabilme yetisine kavuşuyor. Biz de özgüvenli ve kendini ifade edebilen, okuduğunu anlayabilen ve anlatabilen öğrenciler yetiştirmiş oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler her hafta okudukları kitap hakkında söyleşi yapıyor.