EğitimKarasuKocaali

Hünerlerini sergilediler

Hünerlerini sergilediler

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı Karasu İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret etti. 8. Sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Helvacı’ya öğrenciler önceden hazırladıkları iki parçayı söyledi. Robot yarışmasına katılacak ekip de çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

LGS vurgusu

Karasu İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret eden Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, 8. Sınıf öğrenciler ile bir araya geldi. Öğrencilerin ikinci dönem sonunda girecekleri Lise Giriş Sınavı’nın önemine işaret eden Helvacı, bu sınav için ayrıca bir gayret gösterilmesini istedi. Öğrencilerin bu sınavda gösterecekleri performansın kendilerinin başarısı kadar ilçedeki eğitim kalitesine de katkı sağlayacağını söyleyen Kaymakam Helvacı, sınavın her anlamda ciddiye alınmasını istedi.

Müzik dinletisi

Son sınıf öğrencileri ile gerçekleştirilen motivasyon konuşmasının sona ermesinin ardından Karasu İmam Hatip  Ortaokulu Müzik Öğretmeni Nesrin Bozkurt ve öğrenciler tarafından hazırlanan müzik dinletisine iştirak etti. Öğrenciler Kaymakam Helvacı için daha önceden hazırladıkları iki parçayı seslendirdi. Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan öğrencilerin gösterdiği performansı beğeni ile karşıladı.

Projeler sergilendi

Müzik dinletisinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan robot yarışmasında okulu temsil edecek okul takımı projeleri hakkında bilgi verdi. Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, geleceğin şekillenmesinde robotların büyük rolü olacağına inandıklarını ve bu anlamda gerçekleştirilen Milli Eğitim Bakanlığı projelerinin de dikkatle takip edilmesi gerektiğini söyledi. Helvacı öğrencilere başarı dileyerek okuldan ayrıldı.

Öğrenciler Helvacı için iki parça seslendirdi.
Helvacı, son sınıf öğrencilerine LGS için motivasyon konuşması yaptı.
Helvacı robot takımını ziyaret etti.