EğitimKarasu

Deniz kirliliğinin önemine dikkat çekildi

 

Karasu TOKİ Demokrasi Ortaokulu öğrencileri Avrupa Mesleki Beceriler Haftası kapsamında Karasu Limanı’nı ziyaret etti. Etkinliğin amacından bahseden Okul Müdürü Ahmet Dursun, “Liman işletmeleri ve gemilerden kaynaklanan deniz kirliliğini önleme konularında öğrencileri bilinçlendirmek amacıyla bu ziyaretimizi gerçekleştirdik” dedi.

 

LİMAN İŞLETMECİLİĞİ

Avrupa Mesleki Beceriler Haftası kapsamında Karasu TOKİ Demokrasi Ortaokulu öğrencileri ve Okul Müdürü Ahmet Dursun, Karasu Limanı’nı ziyaret etti. Etkinliğin amacından bahseden Müdür Dursun, “Liman işletmeleri ve gemilerden kaynaklanan deniz kirliliğini önleme konularında öğrencileri bilinçlendirmek, farkındalıklarını artırmak amacı ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Deniz kirliliği günümüzün en önemli çevre sorunlarından biridir. Petrol taşımacılığının hızlanması sonucunda gemilerin neden olduğu deniz kirliliği ortaya çıkmıştır. Öğrenciler liman işletmeciliği ve deniz kirliliğini önlemenin yolları hakkında bilgi sahibi oldular” ifadelerini kullandı.

BİLGİ ALDILAR

Öğrencilerimiz Karasu Limanı’nı ziyaret ederek deniz kirliliği konusunda farkındalıklarını da artırdılar” diyen Okul Müdürü Ahmet Dursun, “Denizcilik, liman işletmeciliği ve gemi kaptanlığı hakkında bilgi edinerek mesleki beceri ve farkındalıklarını artırdılar. Liman işletmeciliği ve deniz kirliliğini önlemek için alınan tedbirler konusunda uzman ve sorumlu kişilerle görüşmeler yapılmış ve operasyon yürütücüsü sayesinde Karasu ve Sakarya’da deniz kirliliğine dikkat çekilerek geniş bir çevrede farkındalık yaratılmıştır” sözlerini kullandı. Okul öğrencileri, kendilerini ağırlayan Liman yetkililerine merak ettikleri tüm soruları sorma şansını da buldu.