Karasu

Denetimler devam ediyor

 

Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 35 ayrı kovid-19, asayiş, trafik denetim ve uygulamalarına ara vermeden devam ediyor. Yapılan denetimlerde toplam 104 kişiye 261 bin 408 TL cezai işlem uygulandı.

 

YASAĞA UYMADILAR

Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 35 ayrı kovid-19, asayiş, trafik denetim ve uygulamalarına düzenli olarak devam ediyor. Denetimler kapsamında, kovid-19 kuralları kapsamında 5 iş yerine açma – kapama saatlerine uymamaktan (2.si tekel büfe), 10 kahvehanede ayrıca oyun oynatma yasağının ihlalden ve açık olmaktan idari işlem yapılmış oyun oynayan 65 kişiye sosyal mesafeye uymamaktan idari işlem yapıldı. İki apartman dairesini kahvehane gibi kullanan ve oyun, kumar oynayan 16 kişiye de adli idari işlem uygulandı.

KAYIPLAR BULUNDU

Yapılan denetimler kapsamında, 24 kişiye maske takmamaktan, 15 şahsa sokağa çıkma yasağını ihlalden idari işlem yapıldı. Ekipler tarafından toplam 104 kişiye 261.408 TL cezai işlem uygulandı. Ayrıca, 10 yıl 6 ay hapis cezası olan ve toplamda çeşitli suçlardan 20 aranan şahıs yakalandı. Kayıp olarak aranan iki şahıs bulunarak ailelerine teslim edildi. Abartı egzoz takılı 4 motosiklet trafikten men edilirken, alkollü araç kullanan bir kişinin ehliyetine el konuldu. Şahıslara ait bir araç otoparka çekildi, çeşitli eksiklikleri bulunan 12 araç da trafikten men edildi.

KURALLARA UYULMALI

Karasu genelinde kovid-19 olmak üzere asayiş ve trafik uygulama ve denetimleri Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenli olarak devam ediyor. Kurallara uymayan kişi ve iş yerlerine ise gerekli adli ve idari işlem uygulanacağı da ekipler tarafından bildirildi. Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada, koronavirüs salgınını en aza indirmek amacıyla açıklanan tedbirlere Karasu halkının yüzde yüz riayet etmesini beklediklerini bildirdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir