Karasu

Dayatma olmadan ittifak düşünebiliriz

Dayatma olmadan ittifak düşünebiliriz

Basın kuruluşlarını ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Uğur Büyük, yaklaşan yerel seçimler öncesinde değerlendirmelerde bulundu. Ön şart ve önyargı olmadan her türlü ittifakı değerlendirebileceklerini söyleyen Büyük, kimseye kapılarının kapalı olmadığını söyledi.

Önerilere açığız

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde sular ısınıyor. Sakarya Kuzey Gazetesi’ne ziyarette bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Uğur Büyük, “Neredeyse ziyaret ettiğimiz her yerde önümüzdeki yerel seçimde adayımızın kim olacağı soruluyor. Cumhuriyet Halk Partisi çok önemli bir siyasi deneyime sahip. Biz bugünden bir aday zikredip kimsenin önünü kesmek istemiyoruz. Samimi şekilde gelecek tüm önerilere kapımız açık” diye konuştu.

İşbirliği düşünüyoruz

Göreve gelir gelmez yerel seçimlerle ilgili çalışma yapmaya başladıklarını dile getiren Başkan Uğur, yerel seçimlerde belediye başkan adayı çıkarılması noktasında işbirliği düşündüklerini söyledi. Millet İttifakı içindeki partilerin Karasu Teşkilatları ile sürekli irtibat halinde olduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Büyük, şimdilik isim konusunun gündeme gelmediğini, ancak diğer parti ilçe başkanları ile iyi bir iletişimlerinin olduğunu söyledi.

Dayatma olmadan

Yerel seçimlerde parti veya aday dayatması olmadan, önyargı ve ön şarttan uzak durulması kaydıyla herkesle görüşmeye hazır olduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Büyük, “Biz aday ismi konusunda da parti konusunda da önyargılarımızı bir kenara bırakmaya hazırız. Karasu ortak paydasında birleşeceğimiz ve ilçeye faydası olacak belediye meclis üyeleri ortak akılla belirlenebilir. Ancak kimse bireysel ya da parti çıkarı gözetmeden masaya oturmalı” dedi.

Sahada olacağız

Önümüzdeki günlerden itibaren Cumhuriyet Halk Partisi’nin çok daha fazla sahada yer alacağını da sözlerine ekleyen Başkan Büyük, “Yönetim kurulumuz genç ve istekli arkadaşlardan oluşuyor. Biz CHP olarak Karasu’yu dert ediniyoruz. Bunun için de inisiyatif alıyoruz. Bu seçimde CHP’yi sahanın her yerinde göreceksiniz. Karasu’yu ve Karasuluyu ilgilendiren her konuda müdahil olacağız” ifadelerini kullandı.

Tecrübesiz değiliz

Kendisinin politikanın içinde büyüdüğünü söyleyen Başkan Büyük, “Babamın eski Belediye Başkanı olması dolayısıyla politikanın içine doğdum. Politika ve seçimlerle birlikte büyüdüm. Yine Cumhuriyet Halk Partisi Karasu’da temeli olan, ana muhalefet partisi niteliğinde. Bizim tecrübe yönünden de siyasi altyapı yönünden de bir eksikliğimiz yok. Seçim sürecine girildiğinde bu çok daha net görülecek” şeklinde konuştu.

 

Önyargı ve ön şart kabul etmediklerini söyleyen Büyük, Biz aday ismi konusunda da parti konusunda da önyargılarımızı bir kenara bırakmaya hazırız” dedi.