Karasu

Cumhuriyet coşkusu çelenk töreniyle başladı

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, perşembe günü (Bugün) Karasu Kaymakamlık makamı önüne konulan çelenk töreniyle başladı.

 

ÇELENKLER SUNULDU

Perşembe günü başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Karasu Kaymakamlık makamı önüne konulan çelenk töreniyle başladı. Okul yöneticileri, öğretmenler, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, törene katılacak sivil ve askeri erkanın hazır bulunmasının ardından Atatürk Büstü önüne çelenkler sunuldu. Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı ve Belediye Başkanı İshak Sarı’nın çelenklerini sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından Helvacı ve Sarı çelenk törenine katılanların bayramını kutladı ve ardından tören sona erdi.

KUTLAMALAR DEVAM EDECEK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu uzun bir sürenin ardından Cuma günü (Yarın) Karasu Şehir Stadı’nda düzenlenen çeşitli kutlamalar ile devam edecek. 10.30’da başlayacak olan programda öğrenciler şiirlerini seslendirecek. Çeşitli okulların hazırlamış olduğu ukulele korosu, rond gösteri, halk oyunları gösteri, Cumhuriyet koşusu, ödül töreni ve Türk Bayrağı temalı final gösterisinin ardından resmi geçit töreninin düzenlenmesiyle program sona erecek. Akşam saat 19.00’da ise fener alayı yapılacak. Hükümet Konağı önünden başlayacak olan yürüyüş Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda sona erecek.