Karasu

Şanlı tarihin dönüm noktası

 

29 Ekim’in Türk milleti olarak şanlı tarihin önemli dönüm noktası olduğunu belirten Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, bir mesaj yayınladı. Turhan, “29 Ekim 1923’te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir” dedi.

 

TARİFSİZ GURUR

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Turhan, “Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletimizin tarihte eşine rastlanmamış azmi, kararlığı ve gayreti ile 29 Ekim 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. kuruluş yıl dönümü. Bugünü kutlamanın tarifsiz gururu ve coşkusu içindeyiz. Türk milleti, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla zaferle taçlandırmıştır. 29 Ekim 1923’te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir” ifadelerini kullandı.

MÜŞTEREK HEDEFİMİZ

Cumhuriyetin ilanı, milletimizin, şanlı tarihindeki, en önemli dönüm noktalarından biridir” diyen Turhan, “Çünkü Cumhuriyet, milletimizin, bağımsızlık ve hürriyetinden, istiklal ve istikbalinden asla taviz vermeyeceğinin açık ifadesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz’ sözünde ifade ettiği gibi evlatlarımız, birlik ve beraberliğimizin teminatı olan cumhuriyetten aldıkları güçle medeniyetimizi sonsuza kadar yaşatacaktır. Milli Eğitim ailesi olarak bu kutlu mirasa sahip çıkmak, ülkemizi ve milletimizi daha güçlü yarınlara taşımak, dünyanın geleceğinde söz sahibi olan nesiller yetiştirmek, müşterek hedefimizdir” dedi.

DAİMA DALGALANACAK

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Bu topraklarda gölgesinde huzur ve güç bulduğumuz al bayrağı ebediyetin göğünde daima dalgalandıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi. Turhan mesajını, “Bu duygu ve düşüncelerle, bu aziz vatanı bize vatan yapan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve sükununu sağlayan ve bu ulvi gaye için toprağa düşerek, şehitlik mertebesine ulaşan bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyor; öğretmen, öğrenci ve vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum” cümleleriyle sonlandırdı.