KarasuSiyaset

Cumhur İttifakı’nın başkanlarından basın bildirisi

 

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara ve Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu, bir araya geldi. Dünya, ülke ve ilçe için Cumhur İttifakı’nın önemine ilişkin görüş alışverişinde bulunan Başkanlar, Cumhur İttifakı’nın varlığına fitne sokmaya çalışanlara müsaade etmeyeceklerini belirtti.

 

ÜÇ BAŞKAN BİR ARADA

Perşembe günü Ak Parti İlçe Binası’nda Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit ev sahipliğinde Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara ve Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu bir araya geldi. Dünya, ülke ve ilçe için Cumhur İttifakı’nın önemine ilişkin görüş alışverişinde bulunan üç ilçe başkanı, ittifakın Genel Başkanlar düzeyinde sürdürüldüğü şekilde yerelde de kuvvetlendirilmesi için daha fazla işbirliği yapılmasının önemine değindi. Yapılan toplantının ardından basın bildiri yayınlandı. Bildiride , “Maksatlı olarak çıkarılan, Cumhur İttifakı’nın yerelde güçsüz olduğu, tepede birlik olduğu, aşağıda ise görüş ayrılıklarının söz konusu olduğu fitnelerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müsaade edilmeyecektir” dedi.

 

DAHA GÜÇLÜ

Üç başkanın ortak yayınladığı bildirinin devamında, “Ülkemizin bölgemizde ve dünya üzerinde oynadığı rol ortadayken, ulus içinde pek çok terör unsuru ve uzantıları cesaretlenirken, Karasu’da kimsenin Cumhur İttifakı’nın uyumsuzluğu üzerinden hesap yapmasına, plan kurmasına ve küçük çıkarları için Cumhur İttifakı’na saldırmasına da iznimiz yok. Karasu’da son zamanda yaşanan bazı gelişmelerden cesaret toplayan, Cumhur İttifakı üzerine algı yapmaya çalışanlar ittifakların seçimi olan 30 Mart 2019 yerel seçimine bakabilirler. İnşallah 2023 seçimlerine daha güçlü bir şekilde yürümeye devam edeceğiz” ifadeleri yer aldı.

 

MİLLİ HEDEFLER

Cumhur İttifakı, çıkarlar, pazarlıklar, hesaplar ve küçük menfaatler uğruna kurulmuş bir yapı değildir” diyerek devam eden basın bildiri,  “Amacı Kızıl Elma olan, sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın kaderini değiştirme ideali ile yola çıkmış, bu milletin ve İslam dünyasının umudu olmuş bir ittifaktır. Bu manada siyasetin de ötesinde milli hedefler doğrultusunda yol almaktadır. Parti teşkilatlarımız ve tüm kademelerimiz Cumhur İttifakı’na sonuna kadar bağlıdır ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhur İttifakı’nın varlığına fitne sokmaya çalışanlara müsaade etmeyecektir” sözleriyle sonlandırıldı.