Karasu

Çözüm bekliyoruz

 

Karasu Darıçayırı Mahallesi Muhtarı Mustafa Kaya, Darıçayırı Mahallesi’ne yağan her yağmur sonrası su bastığını belirtti. Kaya, “Karasu Belediye Başkanımıza defalarca mahallemize su bastığını bildirmemize rağmen sonuç alamadık” dedi.

 

YOLLAR GÖLE DÖNÜYOR

Karasu Darıçayırı Mahallesi’nin yıllardır bitmeyen sorunu çözüm bekliyor. Çözümü çok basit olan sorunun yıllardır neden çözülmediğinin merak konusu olduğunu belirten Karasu Darıçayırı Mahallesi Muhtarı Mustafa Kaya, “Darıçayırı Mahallesi Taşlık mevkiinde her yağmur sonrası oluşan su birikintileri için defalarca Karasu Belediyesi’ne başvuruda bulunmamıza rağmen henüz çözüm alamadık. Her yağmur yağdığında göle dönen yolda maalesef adeta Venedik’i andıran manzara ile karşı karşıya kalıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

ZOR ANLAR YAŞANIYOR

Karasu Darıçayırı Mahallesi sakinlerinin çözüm beklediğini belirten Muhtar Kaya, “Mahalle halkımızın her yağmur sonrası şikayetleri bitmek bilmiyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ve Karasu Belediyesi’ne defalarca başvuruda bulunduk. Yetkililerin yıllardır bir çözüm yolu bulmamaları hayret verici bir olaydır. Birçok vatandaşımız mahalle merkezine gelmekte çok zorlanıyor. Bir kez daha sizlerin aracılığı ile yetkililere sesleniyorum. Lütfen su altında kalan yolumuza bir an önce çözüm bulun” şeklide açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir