KarasuSiyaset

Coşkun: Karasu zamdan nasibini aldı

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin suya yüzde 50 zam yaptığını açıklamasının ardından Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun, “Kaliteli suyun merkezlerinden biri olan ve o kaliteli suya pek ulaşamayan, Sakarya’daki suyun en pahalı satıldığı bölgede yer alan Karasu, SASKİ’nin yüzde 50’lik güncellemesinden nasibini aldı” dedi.

 

YÜZDE 50’LİK ZAM

Geçtiğimiz günlerde Sakarya Büyükşehir Belediyesi suya yüzde 50 zam yaptığını açıklamıştı. Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Oğuzdan Coşkun, açıklamada bulundu. Başkan Coşkun, “Kaliteli suyun merkezlerinden biri olan ve o kaliteli suya pek ulaşamayan, Sakarya’daki suyun en pahalı satıldığı bölgede yer alan Karasu, SASKİ’nin yüzde 50’lik güncellemesinden nasibini aldı” dedi. Coşkun, “Her vesileyle şehrin her yanındaki billboardlarda arzı endam eden Büyükşehir Belediye Başkanımız elektriğe yüzde 400’e varan zamlardan şikayet ederken, son fiyatlara rağmen sübvansiyon yapıldığını söylüyor. Yani suyun daha pahalı olması gerektiğini düşünüyor” ifadelerini kullandı.

 

EKONOMİK BAŞARISIZLIK

Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun, “Ekonomik başarısızlığını kabul etmeyen iktidar, ağır ekonomik koşullar için halci, toptancı, marketçi, ev sahibi, stokçu, fırsatçı gibi olur olmaz herkesi daha da olmazsa dış güçleri suçlarken bir türlü sorumluluğu kabul etmemektedir. Muhalefet partilerine mensup belediyelerdeki zamlara fahiş diye Cumhurbaşkanı seviyesinde tepki gösteren iktidara mensup partilerinin SASKİ zammı gibi zamlara ‘ekonomik koşulların zorunlu kıldığı güncelleme’ diyor. O ekonomik koşulları kimlerin bu hale getirdiğini ise gözden kaçırmak, tepkileri başka yerlere çekmek çabasındalar” sözlerini kullandı.

 

GÖREVİNİ UNUTUYOR

İktidara yakın medyada fahiş fiyat ve zamları nereye nasıl şikayet edileceği tarzında haberler yapılıyor” diyen Başkan Oğuzhan Coşkun, “En son SASKİ zammı olmak üzere su, elektrik, doğalgaz, akaryakıt, vergi gibi kalemlerde yapılan fahiş güncellemeleri nereye nasıl şikayet edeceğimizi sormak istiyoruz” dedi. Başkan Coşkun, “Tabi ki SASKİ’nin asli görevlerini unutup Cumhurbaşkanının ilimizde yapacağı miting için mesaj üstüne mesaj atıyor. Sanırım bu girişimle yüzde 50 zamda SMS maliyetlerini çıkarıyor herhalde” diye konuştu.