Karasu

Çöplük, park alanı oluyor

 

Karasu İhsaniye Mahallesi Muhtarı Oğuz Özden, Karasu’nun gözde turistlik merkezlerinden biri olmaya aday olduklarını belirtti. Özden, “Mahallemizde çöp alanı olarak kullanılan arazi merkeze yakın olduğundan dolayı etrafa kötü koku yayıyordu. Manzarası da bulunan bu yerin park alanı olması için çalışma başlattık” dedi.

 

HİZMETE SUNULACAK

Karasu İhsaniye Mahallesi’nin turizme kazandırılması için çalışmaların başlatıldığını belirten Karasu İhsaniye Mahalle Muhtarı Oğuz Özden, “Karasu İhsaniye Mahallesi’nde mahalle sakinleri tarafından çöp sahasına atık döküm işlemini durdurduk, gerekli düzenleme çalışmalarını başlattık. Eski çöplük bölgesinde kısa bir süre içerisinde başlayacak hafriyat ve dolgu çalışmaları sonrası yapılacak çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma çalışmalarıyla piknik alanları, spor alanları oluşturmak amacıyla çalışma başlatıldı” ifadelerini kullandı.

ÇÖP ALANI TEMİZLENİYOR

Çöplüğünün 20 yıldan fazla bir geçmişe sahip olduğunu, bu alanın çok ihmal edildiği için öncelikli olduğunu belirtti Özden, “Çöplük alan, İhsaniye Mahallesi henüz köy olduğu dönemlerden kalma. İhsaniye Mahallesi Karasu’nun en gözde yerlerinden birine sahip. Mahallemizin en büyük çevre sorunlarından birinin daha çözüm aşamasında olması beni çok mutlu ediyor. İhsaniye’de çok güzel bir alan kazanacağız. Bu alan halkımızın hizmetine sunulacak. Çöplük alan, son teknolojik gelişmelere uygun olarak kapatılacak. Çalışmalar tamamlandığında güzel bir park alanı oluşturulmuş olacak” şeklinde açıklamada bulundu. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir