KarasuSiyaset

Çocukları sobayla mı ısıtacaksınız

 

Karasu’da hizmet veren altı okulun kalorifer sistemlerinde dönüşüme gidildiğini belirten MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Özellikle beş ilköğretim okulundaki öğrencilerimizin elektrikli soba ile ısıtılacak olması can sıkıcıdır” dedi.

 

TEHLİKEYE ATILMAMALI

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, basın açıklamasında bulundu. “Karasu’da hizmet veren altı okulumuzun kalorifer sistemlerinde dönüşüme gidilmektedir” diyen Başkan Kara, “Okullarımızın modernize edilmesi mühimdir. Devletin sistemi de kendi içinde işlemektedir. Yılsonuna kadar tadilatların bitirilmesi, yapılan ihalelerin tamamlanması gerekebilir. Ancak bu süreç içinde çocuklarımızın sağlıklarının tehlikeye atılması, özellikle 5 ilköğretim okulundaki öğrencilerimizin elektrikli soba ile ısıtılacak olması can sıkıcıdır” diye belirtti.

 

UZAKTAN EĞİTİM

Sürecin sonuna kadar tadilat yapılan okullardaki öğrencilerin uzaktan eğitime tabi tutulması en kolay çözüm yolu olacaktır” diyen Başkan Münir Ali Kara, “Öğrencilerimizin kaderi yüklenici firmanın takdirine bırakılmamalıdır. İdarecileri bu konuda inisiyatif almaya ve çocukların sağlığını korumaya davet ediyoruz” dedi. Açıklamasına Karasu Cennettepe’ye yapılması kararlaştırılan mezarlıkla devam eden Kara, “Burası ile ilgili herkesin bir görüşü olması normaldir” ifadelerini kullandı.

 

DAHA UYGUN YER YOK

Başkan Münir Ali Kara, “Ancak seçilmiş ve karar verici olarak tespit edilmiş kişilerin görüşleri sonucu belirleme noktasında daha etkili olmaktadır. Bu arazinin gelecekte konut alanı olması ihtimali mevcuttur. O arazinin çok daha iyi değerlendirilmesi söz konusu olabilir. O arazi gelecekte şehrin içinde kalabilir. Ancak halihazırda yapılan çalışma ve araştırmalar daha mezarlık için gerek coğrafya gerekse imar açısından daha uygun bir yer olmadığını ortaya koymaktadır” dedi.

 

DOLULUK ORANI

Merkez’deki mezarlıkların doluluk oranları göz önüne alındığında sorunun ne kadar tez çözülmesi gerektiği de ortaya çıkacaktır” diyerek açıklamasını sürdüren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Bu konuda karar alıcıların yanı sıra üç mahallenin muhtarı da olumlu görüş ortaya koymaktadır. Dolayısıyla bu noktada görüş belirtmek herkesin haddidir ancak daha iyi bir önerisi olmadan yapılan eleştirilerin ciddiye alınmasına gerek yoktur” ifadelerini kullandı.

 

SAHTE İÇKİ

Açıklamasına devam eden Kara, “Son günlerde sahte içki kullanıp hayatını kaybedenlerin sayısında artış olduğu ülke gündemine yansımaktadır. İlçemizde henüz kayıtlara yansıyan bu şekilde bir olay olmasına rağmen önlem alınması önem arz etmektedir. Vatandaşlarımızın ve ilgililerin bu konuda hassas davranması gerektiğini hatırlatmak isterim” dedi. Açıklamasına ülke gündemiyle devam eden Başkan Kara, “Ülke gündemimizi bir süreden bu yana işgal etmekte ekonomik kriz birileri için fırsat olmaya devam etmektedir” sözlerini kullandı.

 

KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİ

Stokçuluk yapanların, döviz bürolarına sığınanların yanı sıra bu işin edebiyatını yapanlar da yollarını bulmaktadır” diyen Başkan Kara, “Buraya kadar her şey normalken bir de CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bizim için şaşırtıcı olmayan bir açıklamaya imza atmıştır. Kılıçdaroğlu, cumartesi günü yaptığı bir konuşmada, sandığın gelmesi durumunda doların düşeceğini söylemiştir. O zaman akıllara farklı soruların gelmesi gerekmez mi? Doların düşmesi sandığa bağlı ise sandığın gelmesi dolara mı bağlıdır?” dedi.

 

KENDİ MEŞREPLERİNCE MİZAH

Başkan Kara, “Vatandaşa kurtarıcı olarak sandığı gösterenler, sandığa gidebilmek için kurtarıcı olarak doları görmektedir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun vatanını seven herkesin konuşması gerektiği şeklindeki açıklamasının hemen ardından TÜSİAD sazı eline almış ve kendi kaidesinden nağmeler döktürmeye başlamıştır” dedi. Kara, “Hiç kimse bu ülkede ekonomik kriz yoktur demezken, kendi meşreplerince mizah edenler, Türk Lirası’nın ve Türk Halkı’nın itibarını ağızlarına sakız edenler, sosyal medya üzerinden eğlenceler düzenleyip, ‘İzahı olmayan şeyin mizahı olur’ diyenler kimin değirmenine su taşımaktadır” dedi.

 

KRİZDEN MEDET UMANLAR

Unutulmamalıdır ki çözümün parçası olmayanlar sorunun parçası olurlar” diyen Başkan Kara, “Herkes ‘Döviz yükseliyor’ diye bağırsa Türk Lirası değer mi kazanacaktır? ‘Fiyatlar artıyor’ diye figan etse enflasyon mu düşecektir? Herkesin hep bir ağızdan konuşmasını isteyenler bulanık suda balık avlamak isteyenlerdir, krizden medet umanlardır. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Sandık gelirse dolar düşer’ ve ‘Herkes konuşmalı’ söylemleri bu durumun en açık izahıdır. TÜSİAD’ın açıklaması, ilk virajda kendini kurtarma yoluna gidildiğinin ifadesidir. Türkiye çok krizler yaşamış ve tümünden de sağ salim çıkmıştır. Türkiye yine kışı atlatacak ama yediği ayazı unutmayacaktır” ifadelerini kullandı.

 

GÖZDEN KAÇMAMALI

Başkan Kara açıklamasını, “Geride kalan hafta milyonlarca insanın hayatını etkileyen asgari ücret tespit edilmiş, son elli yılın en yüksek zam oranı asgari ücretlinin maaşına yansıtılmıştır. Zam oranının beklentinin üstünde olmasını sindiremeyenler, ezberledikleri nakarata dönmüş, asgari ücretin dolar karşısında değer kaybettiğinden dem vurmaktadır. Bu noktada dikkatlerden kaçmaması gereken bir başka nokta da asgari ücretteki vergilerin kaldırılması ve işveren üstündeki yükün hafifletilmesidir. Asgari ücret üzerindeki gelir ve damga vergilerinin kaldırılması, MHP’nin seçim beyannamesinde yer alan temel vaatlerden bir tanesiydi ve bu şekilde bu da gerçekleşmiş oldu. Bu konudaki hassasiyetin de gözden kaçmaması gerektiğini ifade etmek isterim” sözleriyle noktaladı.