Karasu

Çocuk oyunla büyür

 

Karasu’da çocuklar için yeni oyun merkezi Mila Oyun Evi açıldı. Mila oyun evi işletmecisi Nur İskender, oyun evinde yapılan etkinlikler hakkında bilgi verdi. “Çocuk oyunla büyür” diye belirten İskender, “Çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe ulaşmasını hedefliyoruz” dedi.  

 

SERBEST ZAMAN ETKİNLİĞİ

31 Ocak’ta Karasu’da Kılıçkaya Pasajı’nda Mila Oyun Evi hizmete açıldı. Mila Oyun Evi işletmecisi Nur İskender, oyun evinde yapılan etkinlikler hakkında bilgi verdi. İskender, “Etkinliklerimizde 12-18 ay, 18-24 ay, 24-36 ay, 3-5 yaş gruplar halinde çocuklara 1 saat eğitim verilecektir. Gruplarımız 5-6 kişilik gruplar halinde olacaktır. Haftalık çizelgeye göre randevu alınacaktır. Aynı yaş grupları bir arada etkinlikler yapacak. 1 saat etkinlik 50 TL, 30 dakika kum havuzu ise 20 TL’dir. Çocukların birbiriyle etkileşim halinde olmaları için 1 saat etkinlik süreci sonunda serbest zaman etkinliği için zaman verilecek” dedi. Etkinliklerden de bahseden İskender, “Türkçe dil etkinliği, okuma – yazma hazırlık etkinlikleri, matematik, fen ve doğa, drama, müzik, spor etkinliklerimiz de olacak” şeklinde konuştu.

 

HAYAL GÜCÜNÜ GELİŞTİRİR

Kum havuzu çocuklarımızın hayal gücünü geliştirir, yaratıcılığını arttırır, kendini keşfetmesini sağlar” diye belirten İskender, “Kum havuzu oyun yerimiz yarım saatlik ücretlendirme üzerindendir. Çocuklarımız kum havuzunda vakit geçirirken ebeveynlerimizin izleyebileceği alanımız da mevcuttur. Kum havuzunda randevu sistemi yoktur. Dilediğiniz zaman diliminde çocuklarınızı getirebilirsiniz. Kum havuzu insan ilişkilerini ve yardımlaşma etkileşimini arttırır. Oyun evimizde çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe ulaşmasını hedefliyoruz. Pandemi sürecinde çocuklarımız yalnız bir süreç geçirdikleri için diğer çocuklarla etkileşim halinde olup sosyalleşmeleri için güzel bir ortam sunulmakta. Bütün çocuklarımıza ve ailelerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.