KarasuSpor

Çifte başarı

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu tarafından düzenlenen Biathle Triathle Türkiye Şampiyonası’ndan Karasu’ya çifte başarı haberi geldi. 03-05 Ağustos tarihleri arasında Kocaeli Kerpe Halk Plajı’nda gerçekleşen Biathle-Triathle Türkiye Şampiyonası’nda ter döken Karasu Atatürk Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Aydan Demiröz şampiyon olarak milli takıma seçildi.

 

DEMİRÖZ ŞAMPİYON OLDU

38 kulüpten 310 sporcunun mücadele ettiği yarışmada Karasu Atatürk Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Aydan Demiröz Türkiye Şampiyonası Biathle yarışlarında Türkiye şampiyonu olarak ilçemizi gururlandırdı. 15 yaş altı kızlar kategorisinde ter dökerek hak ettiği şampiyonluk sonrası Milli Takıma da seçilen Demiröz çifte başarı elde etti. Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yurdasucu, “Okulumuz 10. sınıf öğrencisi Aydan Demiröz elde ettiği başarılar ile göğsümüzü bir kez daha kabarttı” ifadelerini kullandı.

MİLLİ TAKIMA ÇAĞIRILDI

Demiröz’ün daha öncede birçok başarıya imza attığını söyleyen Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yusuf Yurdasucu, “Aydan Demiröz hem spor alanında hem de okuldaki başarısıyla göz dolduran bir öğrencimiz. Katıldığı turnuvadan şampiyonluk ile ilçemize dönen Demiröz, ayrıca milli takıma da çağırılarak çifte mutluluğu ilçemize yaşattı. İlçemizi ve okulumuzu gururlandıran, bayrağımızı Avrupa ve Dünya şampiyonalarında dalgalandıracak olan milli yüzücümüze başarılar dilerim” şeklinde konuştu. Tuğçe Erdem