Karasu

Çelik bariyerli tedbir

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, özellikle yaz aylarında araç trafiğinin yoğun seyrettiği Kızılcık Mahallesi yolu üzerinde güvenlik tedbiri çalışmalarına başladı. Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Topaloğlu, zaman zaman trafik kazası gibi istenmedik olayların meydana geldiği mahalle yolu üzerinde koruyucu olarak da bilinen oto korkuluk bariyer döşeme çalışması başlatıldığını belirtti.

 

KAZALARIN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Özellikle yaz aylarında araç trafiğinin yoğun seyrettiği Kızılcık Mahallesi yolu üzerinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından güvenlik tedbiri çalışmalarına başlandı. Çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını belirten Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Topaloğlu, “Ölüm, yaralanma, sakat kalma ya da maddi hasarlarla sonuçlanan bu tür trafik kazalarının önüne geçmek amacıyla çalışmalar başladı. Çelik oto korkuluklar, mahalle yolu üzerinde keskin viraj ve uçurumun bulunduğu alanlara yapılıyor” ifadelerini kullandı.

ÖNLEM ALINDI

Özellikle keskin viraj, şarampol yada uçurumun bulunduğu yol kenarlarını karayollarında koruyucu olarak da bilinen çelik bariyerler ile çevrelediklerini, böylece oluşabilecek trafik kazalarının da daha hafif şekilde atlatılabileceğini belirten Topaloğlu, “Temennilerimin böyle bir durumla hiç karşılaşmamak. Mahalle Muhtarı ve Karasu Belediyesi olarak gerekli tedbirleri aldık. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ve Karasu Belediyesi’ne hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi. Gülcan Elmalı